Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 16 listopada 2022, 16:25

autor: Marek Jura

Nighthawk (Marvel). Najlepsze (lecz wciąż dziwne) podróby Batmana

Choć Batman nie był może pierwszym superbohaterem, to z pewnością w XX wieku zyskał miano tego, o którym mówiło się najczęściej. I tego, którego „podróbek”, mniej lub bardziej szalonych, powstało jak najwięcej.

Nighthawk (Marvel)

Nighthawk: Hate Makes Hate, David F. Walker, Ramon Villalobos, Marvel 2017
Nighthawk: Hate Makes Hate, David F. Walker, Ramon Villalobos, Marvel 2017
  1. Kto tam robił za Batka: Nighthawk
  2. Medium: komiks, serial animowany, film animowany, miniserial aktorski
  3. Twórcy: Roy Thomas i Sal Buscema (Kyle Richmond)
  4. Od czego zacząć: komiks
  5. Gdzie obejrzeć/przeczytać: Nighthawk: Hate Makes Hate, David F. Walker, Ramon Villalobos, Marvel 2017

Nighthawkiem było nazywanych kilku różnych antybohaterów. Pierwszym i chyba wciąż najpopularniejszym z nich jest Kyle Richmond. Jego matka zginęła w wypadku samochodowym, a ojciec wysłał go do szkoły z internatem. Po jakimś czasie młodzieniec został wyrzucony ze szkoły za spowodowanie wypadku samochodowego, w którym zginęła jego przyjaciółka. Chciał zaciągnąć się do armii, ale zrezygnowano z jego usług ze względu na wrodzoną wadę serca.

Załamanemu Kyle’owi udało się wynaleźć lekarstwo na swoją chorobę. Postanowił jednak trenować sam. Jakiś czas potem przez przypadek, pod wpływem alkoholu, opracował serum, dające mu olbrzymią siłę i zwinność w nocy. Do walki przeciw Avengersom zwerbował go sam Grandmaster. Mimo porażki jego moce zainteresowały Nebulona, który obdarował go jeszcze większą mocą. Tym razem jednak nawrócony Nighthawk poprosił o pomoc w pokonaniu złoczyńcy Defendersów.

W przyszłości wielokrotnie powracał jeszcze jako superbohater (a czasami jako superzłoczyńca). Jego moc przez prawie cały ten czas była związana z nocą, a sam Kyle, mimo licznych grzechów z przeszłości, miał ambicje, by przewodzić także tym „dobrym” (a przynajmmniej „lepszym”). Jackson Norris, inne wcielenie Nighthawka, zaliczyło z kolei nawet mały epizod w MCU (miniseria WHIH Newsfront).