Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 16 listopada 2022, 16:25

autor: Marek Jura

Black Noir (The Boys). Najlepsze (lecz wciąż dziwne) podróby Batmana

Choć Batman nie był może pierwszym superbohaterem, to z pewnością w XX wieku zyskał miano tego, o którym mówiło się najczęściej. I tego, którego „podróbek”, mniej lub bardziej szalonych, powstało jak najwięcej.

Black Noir (The Boys)

The Boys, showrunner: Eric Kripke, Amazon Studios 2019-2022 - Najlepsze (lecz wciąż dziwne) podróby Batmana - dokument - 2022-11-16
The Boys, showrunner: Eric Kripke, Amazon Studios 2019-2022
  1. Kto tam robił za Batka: Black Noir
  2. Medium: komiks, serial
  3. Twórcy: Garth Ennis i Darick Robertson
  4. Od czego zacząć: serial
  5. Gdzie obejrzeć/przeczytać: Amazon Prime Video

Black Noir z konieczności dostał w serialu trochę mniej czasu antenowego. Głównie dlatego, że na małym ekranie zaakcentowano trochę inne wątki. Niemniej w końcu, w trzecim sezonie, udało mu się zgarnąć dla siebie kilka odcinków, z zaskakującym finałem na czele.

W komiksach rzecz przedstawia się trochę inaczej, przede wszystkim jeśli chodzi o relacje pomiędzy Black Noirem a Homelanderem. Genetycznie są bowiem swoimi kopiami, choć dzięki życiowym doświadczeniom (oraz różnicom w uwarunkowaniach i drobnym „naukowym” modyfikacjom) pierwszy wydaje się potężniejszy od drugiego. W tej wersji poważnie rannego Black Noira brutalnie pozbawia mózgu sam Billy Rzeźnik.

Niezależnie jednak od medium, w którym się pojawia, Black Noir pozostaje parodią Batmana, do czego zresztą twórcy otwarcie się przyznają. Niemal nic nie mówi, nosi się zawsze na czarno (przynajmniej na początku), porusza się bardzo cicho, a jego pseudonim nawiązuje do kina noir, w której to stylistyce komiksowy Batman święcił największe triumfy.

Amazon Prime Video kupisz tutaj