Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 września 2022, 11:30

5. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni. Najlepsze gry w świecie Władcy Pierścieni

„Jedna, by wszystkimi rządzić. Jedna, by wszystkie odnaleźć. Jedna, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać”. Innymi słowy – wybieramy najlepszą grę osadzoną w uniwersum Władcy Pierścieni.

5. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

  1. Gatunek: gra akcji TPP
  2. Rok wydania: 2012
  3. Platformy: PC, PS3, X360, PSV, Wii, NDS, 3DS / iOS / And
  4. Producent: Traveller’s Tales / TT Games

Gdy debiutowała gra LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni, wydawało się, że studio Traveller’s Tales już dawno zjadło własny ogon. Przez minioną dekadę ukazywały się jednak kolejne produkcje, na ogół bardzo podobne do siebie w założeniach. Jak pokazuje choćby sukces LEGO Gwiezdnych wojen: Sagi Skywalkerów, gracze wciąż nie mają dość sympatycznych klockowych ludków odwiedzających rozliczne uniwersa.

Wyznam, że nigdy nie było mi do końca po drodze z tą serią. Owszem, grałem w kilka jej odsłon – w tym w tę omawianą – jednak raczej niezbyt długo i głównie w co-opie. Podczas krótkich sesji ze znajomymi LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni sprawdza się nieźle. Dla najmłodszych również może być to interesująca pozycja, umożliwiająca im zarówno wejście w świat gamingu, jak i poznanie – dość powierzchowne, ale jednak – uniwersum stworzonego przez Tolkiena.

Biegnijcie, głupcy! Biegnijcie grać w LEGO. Źródło grafiki: Steam / LEGO The Lord of the Rings. - Najlepsze gry w świecie Władcy Pierścieni - wybór redakcji - dokument - 2022-09-18
Biegnijcie, głupcy! Biegnijcie grać w LEGO. Źródło grafiki: Steam / LEGO The Lord of the Rings.

I choć ja wolę towarzyszyć Frodowi w podróży do Mordoru na kartach książek bądź oglądając po raz kolejny trylogię Jacksona, to wysokie, piąte, miejsce zajęte w naszym rankingu przez LEGO The Lord of the Rings: Władcę Pierścieni udowadnia, że to tylko jedna z wielu opinii. Zupełnie inną ma Julia Dragović, która nie szczędzi pochwał ani omawianemu tytułowi, ani pozostałym produkcjom LEGO.

Jeśli wśród gier jakiegoś uniwersum znajdzie się gra LEGO, bez wahania zawsze wybiorę ją jako najlepszą. Dlaczego? Pierwszy czynnik to nostalgia; drugi to popisowy humorek; trzeci to sprawdzony co-op; czwarty – miliony monet; a piąty – życie jest zbyt krótkie, by nie spędzać go, grając w przyjemne gry. A te właśnie takie są (nawet jeśli świat gry w pierwotnym, „nieLEGOwym”, założeniu był mroczny, pełen niebezpieczeństw i przerażający). Gdy połączymy to wszystko z Władcą Pierścieni jako motywem przewodnim, czego chcieć więcej? Chyba po prostu jeszcze więcej gier LEGO. Być może uważam, że LEGO The Hobbit jest trochę lepsze (można się przemieszczać orłem, błagam!), ale nie o tym teraz rozmawiamy. Piękny świat, miła i znajoma muzyka, ulubione postacie oraz mnóstwo aktywności, a nie jakieś tam ciągłe siekanki i boss za bossem, nudy i flaki z olejem. LEGO na zawsze.

Julia Dragović

  1. Więcej o grze LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Grałeś w gry oparte o uniwersum Władcy Pierścieni?

Tak, bywały całkiem udane.
45,5%
Zdarzało się ale nie zachwycały.
28,6%
Nie interesują mnie gry osadzone w Śródziemiu.
18%
Nie, mają kiepską opinię, staram się je omijać.
7,9%
Zobacz inne ankiety
Śródziemie: Cień Mordoru

Śródziemie: Cień Mordoru

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Władca Pierścieni: Powrót Króla

Władca Pierścieni: Powrót Króla

The Lord of the Rings Online

The Lord of the Rings Online

15 faktów o Władcy Pierścieni, których mogliście nie znać
15 faktów o Władcy Pierścieni, których mogliście nie znać

John Lennon przygotowywał się do roli Golluma, Galadriela miała uwieść Froda, który wcześniej był Bilbem, a Sauron to gatunek pająka. Brzmi dziwnie? I powinno, bo przygotowaliśmy dla Was ciekawostki, o których mogliście nie mieć pojęcia.

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Najlepsza gra o Władcy Pierścieni wyszła 15 lat temu. Wspominamy Bitwę o Śródziemie
Najlepsza gra o Władcy Pierścieni wyszła 15 lat temu. Wspominamy Bitwę o Śródziemie

Na licencji Władcy Pierścieni powstało wiele gier, a na popularności serialu Amazonu mogą wyrosnąć kolejne. Tylko jeden tytuł jest jednak w stanie rządzić nimi wszystkimi, mimo że ma już na karku 15 lat.