Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 września 2022, 11:30

Corepunk. 11 gier MMORPG, na które warto czekać

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

Corepunk

  1. Planowany rok premiery: 2023
  2. Cechy wyróżniające to MMORPG: wysoki poziom trudności, mgła wojny, dieselpunkowy klimat

Corepunk mógł pojawić się szybciej, ale przeszkodziła temu wojna w Ukrainie – twórcy tego MMORPG pochodzą właśnie stamtąd. Trzymajmy za nich kciuki, bowiem ich projekt naprawdę jest wart uwagi. Wyobraźcie sobie coś na kształt League of Legends z widokiem izometrycznym, mgłą wojny i otwartym światem. Przeciwnicy mają aktywnie reagować na nasze działania, a nie tylko stać w miejscu, racząc nas automatycznymi atakami. Niemniej sama walka mogłaby być nieco dynamiczniejsza – na materiałach deweloperów wygląda trochę „drewniano”.

Twórcy Corepunka zapewniają również, że ich MMORPG od samego początku będzie cechować wyższy stopień trudności. Nie wystarczy bezmyślne klikanie umiejętności, trzeba będzie wiedzieć, co się robi. Crafting odegra w zabawie istotną rolę, a najlepsze przedmioty zdobędą tylko najwytrwalsze osoby – Corepunk ma wynagradzać starania. Śmierć z kolei nie będzie końcem zabawy, ale zostaniemy za nią ukarani, więc miejcie się na baczności!

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Ashes of Creation

Ashes of Creation

Throne and Liberty

Throne and Liberty

Mad World

Mad World

Corepunk

Corepunk

Palia

Palia

Hytale

Hytale

Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem
Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem

Wrzesień to miesiąc otwierający rok szkolny, a także zamykający sezon ogórkowy w branży gier. Teoretycznie gracze powinni mieć mniej czasu na testowanie nowości, ale w praktyce zawsze znajdzie się godzinka, aby sprawdzić, co w trawie piszczy.

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.

10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku
10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku

Gatunek MMORPG nie samym World of Warcraft żyje! Jest całkiem sporo tytułów, które stanowią godną konkurencję dla ledwie zipiącego króla, i właśnie je postaramy się przybliżyć. Przed Wami zestawienie najlepszych wirtualnych światów!