Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 14 września 2022, 21:30

autor: Marek Jura

Vegeta z czerwonymi włosami. Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować

Akira Toriyama stworzył uniwersum inne niż wszystkie – Dragon Ball mimo upływu lat wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych serii na świecie. Opowieść o Goku i spółce miewa jednak słabsze momenty.

Vegeta z czerwonymi włosami

Dragon Ball Z, 1989–1996, Toei, Fuji TV - Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować nawet największych fanów - dokument - 2022-09-14
Dragon Ball Z, 1989–1996, Toei, Fuji TV

Akira Toriyama w czasie, gdy intensywnie pracował nad mangą, nie zawsze miał czas, by poinstruować animatorów co do kolorów, o których myślał, projektując nowych bohaterów. I o ile przy niektórych częściach ubioru było to mniej ważne, to przy tworzeniu serialowej wersji Vegety miało ogromne znaczenie.

Na początku, nie wiedząc, jaki kolor włosów powinien mieć młody książę Saiyan, a mając do dyspozycji jedynie czarno-biały rozdział Toriyamy, Toei zdecydowało się na intensywną czerwień. Zostało to poprawione dopiero wówczas, gdy Toriyama narysował kolorową stronę, pokazując, jak według niego powinien wyglądać jeden z najważniejszych złoczyńców/bohaterów całej serii.

Nie jest to zresztą pierwszy raz, gdy doszło do nieporozumienia pomiędzy artystą tworzącym mangę a filmowcami. Koci mistrz sztuk walki Karin był już biały, niebieski i brązowy. Włosy Trunksa zmieniły zaś zabarwienie z fioletowego w Dragon Ball Z na niebieskie w Dragon Ball Super.