Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 14 września 2022, 21:30

autor: Marek Jura

Goku głupszy niż kiedykolwiek wcześniej. Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować

Akira Toriyama stworzył uniwersum inne niż wszystkie – Dragon Ball mimo upływu lat wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych serii na świecie. Opowieść o Goku i spółce miewa jednak słabsze momenty.

Goku głupszy niż kiedykolwiek wcześniej

Dragon Ball Super, 2018–2019, Toei, Fuji TV - Te rzeczy z Dragon Balla potrafią zażenować nawet największych fanów - dokument - 2022-09-14
Dragon Ball Super, 2018–2019, Toei, Fuji TV

Czy Goku jest głupi? Pierwszy Dragon Ball sugerował, że brak mu przede wszystkim obycia i elementarnej wiedzy. Wielokrotnie jednak wykazywał się pomysłowością w walce z wrogami, na przykład wlewając wrzątek do rurki, przez którą oddychał pod wodą Ninja Murasaki albo utrzymując się w powietrzu dzięki skierowaniu Kamehamehy w dół.

Jego związek z Chi-Chi zaczął się od gagu – Goku zgodził się na małżeństwo, myśląc, że chodzi o jedzenie. Tak, żart to może niezbyt wyszukany, ale skoro Toriyama otwarcie przyznaje, że tworzenie wątków romantycznych mu nie wychodzi, nie byłoby to najgorszym rozwiązaniem. W końcu Goku był wówczas wyjątkowo naiwnym chłopcem z dżungli.

W Dragon Ball Super jest już około czterdziestoletnim mężczyzną, który doczekał się wnuczki. Twórcy Dragon Balla uznali jednak, że skoro nie może już być naiwnym chłopakiem, trzeba zrobić z niego głupka. I tak Goku walczy z Beerusem przebranym za Monakę, nie podejrzewając niczego nawet mimo tego, że ten jest znacznie większy, a kostium nie leży na nim idealnie.