filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 9 września 2022, 11:45

autor: Jan Tracz

Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę – major Kong. 10 najzabawniejszych śmierci w filmach

Spotkanie z kostuchą w realnym życiu nie jest niczym zabawnym, ale filmy rządzą się swoimi prawami. Dlatego dziś prezentujemy wam dziesięć najzabawniejszych śmierci ukazanych na wielkim ekranie.

Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę – major Kong

Doktor Strangelove, reż. Stanley Kubrick, 1964 - 10 najzabawniejszych śmierci w filmach - dokument - 2022-09-08
Doktor Strangelove, reż. Stanley Kubrick, 1964
  1. Reżyser: Stanley Kubrick
  2. Rok produkcji: 1964
  3. Aktor wcielający się w postać: Slim Pickens
  4. Gdzie obejrzeć: Netflix

Przedostatnia pozycja to porządna dawka humoru dla wielbicieli klasyki z lat sześćdziesiątych. Zanim Stanley Kubrick zapisał się na kartach historii jako twórca takich niepokojących filmów, jak Mechaniczna pomarańcza czy Lśnienie, kręcił różnorodne tytuły, które nieraz potrafiły zawierać jakiś komentarz polityczny. I tak właśnie było z filmem Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę. To wojenna satyra, która okazała się cholernie przenikliwym, a zarazem prześmiewczym komentarzem ukazującym absurdy zimnej wojny i niesione przez nią zagrożenia. W tym filmie nikt nie jest bezpieczny – Kubrick nie bierze jeńców, obrywają obie strony konfliktu.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej