Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 9 września 2022, 11:45

autor: Jan Tracz

Żyj i pozwól umrzeć – Dr Kananga. 10 najzabawniejszych śmierci w filmach

Spotkanie z kostuchą w realnym życiu nie jest niczym zabawnym, ale filmy rządzą się swoimi prawami. Dlatego dziś prezentujemy wam dziesięć najzabawniejszych śmierci ukazanych na wielkim ekranie.

Żyj i pozwól umrzeć – Dr Kananga

Żyj i pozwól umrzeć, reż. Guy Hamilton, 1973 - 10 najzabawniejszych śmierci w filmach - dokument - 2022-09-08
Żyj i pozwól umrzeć, reż. Guy Hamilton, 1973
  1. Reżyser: Guy Hamilton
  2. Rok produkcji: 1973
  3. Aktor wcielający się w postać: Yaphet Kotto
  4. Gdzie obejrzeć: Rakuten, TV

Przyznajcie się, nie spodziewaliście się znaleźć w tym zestawieniu filmu o Jamesie Bondzie! Jednak niech was pozory nie mylą. Nawet jeśli nowe Bondy są prostolinijnymi filmami akcji, to przynajmniej starają się być stylowe, czasem wyrafinowane i omijające jakiekolwiek absurdy. Natomiast pierwsze filmy o agencie 007 to była zupełnie inna bajka. Pierwsze produkcje o Bondzie zestarzały się okropnie, choć na pewno nie można im odmówić kreatywności.

W Żyj i pozwól umrzeć Bond konfrontuje się z finezyjnym Doktorem Kanagą, człowiekiem, który zajmuje się dystrybucją heroiny (to taki trochę protoplasta postaci Gusa Fringa z Breaking Bad). Stylowi, w jakim umiera złoczyńca, daleko do powagi. Bond i Kanaga walczą w basenie pełnym rekinów i dochodzi do szokującego zdarzenia: Bond wsadza Kanadze do buzi specjalną amunicję do walki z rekinami. „Napompowuje” ona złoczyńcę, a ten wylatuje w powietrze i wybucha. Musicie zobaczyć to na własne oczy!