Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 7 września 2022, 09:30

autor: Marcin "Nicek" Nic

Wiedźmin. Najgorsze efekty specjalne w słynnych filmach

Wiele produkcji filmowych przyzwyczaiło nas do wysokiego poziomu efektów specjalnych. Na przestrzeni ostatnich lat zdarzały się jednak niechlubne wpadki, które potrafiły wywołać u widza niekontrolowane zgrzytanie zębami.

Wiedźmin

  1. Reżyser: Marek Brodzki
  2. Rok produkcji: 2001
  3. Gdzie obejrzeć: Chili

W zestawieniu filmów z najgorszymi efektami specjalnymi nie mogło oczywiście zabraknąć polskiego akcentu. Trzeba bowiem przyznać, że Wiedźmin z 2001 roku nie jest adaptacją, z której fani prozy Andrzeja Sapkowskiego powinni być dumni.

Nie ma się jednak co dziwić, bowiem początek XXI wieku to tak naprawdę zalążek zapoznawania się twórców z efektami specjalnymi. Za próbę stworzenia komputerowego smoka należy się im jednak pochwała, bowiem nie zdecydowali się oni na wykorzystanie papierowej makiety czy też kostiumu. Aczkolwiek patrząc na cyfrowo wygenerowanego stwora, można się zastanawiać, czy aby człowiek w specjalnym kostiumie nie wyglądałby poważniej od tego, co nam zaserwowano.

Zostało jeszcze 43% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie