filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 22 sierpnia 2022, 13:26

autor: Jan Tracz

Najgorsze filmy, które zarobiły miliony

Dziś prezentujemy dziesięć tytułów, które, choć zarobiły ogromne sumy, były po prostu słabymi filmami. Tak słabymi, że dziś niektórzy wstydzą się, że w ogóle poszli na nie do kina.

Spis treści

Ostatni władca wiatru

  1. Reżyser: M. Night Shyamalan
  2. Rok produkcji: 2010
  3. Ocena na Rotten Tomatoes: 5%
  4. Ocena na Metacritic: 20
  5. Box office: 319,7 miliona
  6. Gdzie obejrzeć?: Chili

W Polsce (a także w wielu innych krajach europejskich czy w Ameryce) mamy taki dziwny podział, którego wszyscy jesteśmy częścią (albo przynajmniej są jego częścią te osoby, które na co dzień żarliwie obcują z popkulturą). Chodzi mianowicie o należenie do jednej z grup: takiej, która uwielbia anime, albo takiej, która go wręcz nienawidzi. Wpływają na ten podział wszelakie czynniki: estetyka, pokręcone fabuły, liczba odcinków, język animacji itp. Jest jednak jeden wyjątek, czyli bajka, która kupiła „każdego”: Awatar: Legenda Aanga. Połączenie wschodniej techniki i estetyki z zachodnim scenopisarstwem, świetni bohaterowie, wspaniałe uniwersum, mała liczba sezonów – jak tu tego nie kochać?

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej