filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 22 sierpnia 2022, 13:26

autor: Jan Tracz

Alicja w krainie czarów. Najgorsze filmy, które zarobiły miliony

Dziś prezentujemy dziesięć tytułów, które, choć zarobiły ogromne sumy, były po prostu słabymi filmami. Tak słabymi, że dziś niektórzy wstydzą się, że w ogóle poszli na nie do kina.

Alicja w krainie czarów

  1. Reżyser: Tim Burton
  2. Rok produkcji: 2010
  3. Ocena na Rotten Tomatoes: 51%
  4. Ocena na Metacritic: 53
  5. Box office: 1,025 miliarda
  6. Gdzie obejrzeć?: Disney+

Tim Burton to wizjoner, wiemy o tym nie od dziś. Każdy jego film to doświadczenie, które najlepiej przeżyć w kinie, ale trzeba pamiętać, że od jakiegoś czasu Burton się trochę „wypalił”. Brakuje mu kinofilskiej zaciekłości jak w Edzie Woodzie czy nowatorskich pomysłów jak w Edwardzie Nożycorękim, ale jeśli przymkniemy oko na detale, to i tak będziemy się świetnie bawić. No, może nie na każdym filmie – jego Alicja w krainie czarów to bardziej laurka Burtona dla Burtona niż dla literackiego pierwowzoru. To produkcja pełna urokliwych ujęć, ale dosyć pusta, jeśli chodzi o treść.

Nie pomaga też Johnny Depp, który wciela się w Szalonego Kapelusznika. Na pierwszy rzut oka jego rola jest hipnotyzująca, ale po pewnym czasie można odnieść wrażenie, ze ulubiony/znienawidzony aktor Ameryki za bardzo „szarżuje” i przypomina fantastyczną, pokręconą wersję Jacka Sparrowa.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej