Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 3 sierpnia 2022, 14:45

Xiaomi Mi Mix Fold. Najlepsze składane telefony

Coraz więcej producentów decyduje się na opracowanie modelu składanego smartfona. Nie bez powodu. Urządzenia te zdobywają na świecie coraz większą popularność. Które składaki są obecnie najlepsze?

Xiaomi Mi Mix Fold

Specyfikacja techniczna:

  1. Ekran: główny 8,01 cala o proporcjach 4:3, AMOLED, 60 Hz, 2480 x 1860 pikseli; zewnętrzny 6,52 cala, 27:9, AMOLED, 90 Hz, 2520 x 840 pikseli
  2. Procesor: Snapdragon 888, 2,84 GHz
  3. Pamięć RAM: 12/16 GB
  4. Pamięć wbudowana: 256/512 GB
  5. Aparat: z tyłu główny 108 Mpx, f/1.75; szerokokątny 13 Mpx; tele. Z przodu 20 Mpx
  6. Bateria: 5020 mAh
  7. System operacyjny: Android 11

Xiaomi Mi Mix Fold jest oficjalnie dostępny tylko w Chinach. Dlaczego więc w ogóle o nim czytacie? Tak się składa, że sprzęt da się kupić również w Polsce, konkretnie na Allegro. Oczywiście trzeba będzie na niego trochę poczekać. We wszystkich ofertach (nie ma ich zbyt dużo) widnieje informacja o wysyłce z terytorium Państwa Środka. Cierpliwość może się jednak opłacić. Telefon ma kilka interesujących funkcji.

Wśród zestawu aparatów można znaleźć ciekawostkę. Otóż ten główny korzysta z „płynnej” soczewki. Technologia ta wpływa głównie na efekt głębi. Źródło: Xiaomi - Najlepsze składane telefony na rok 2022 - dokument - 2022-08-03
Wśród zestawu aparatów można znaleźć ciekawostkę. Otóż ten główny korzysta z „płynnej” soczewki. Technologia ta wpływa głównie na efekt głębi. Źródło: Xiaomi

Nie ma sensu rozwodzić się nad szybkością działania i jakością wyświetlaczy. Jest flagowo, z wyjątkiem częstotliwości odświeżania głównego ekranu. Zastrzeżeń nie można mieć również do wielkości miejsca na dane i pojemności akumulatora oraz prędkości, z jaką uzupełnia się energię. W zestawie z telefonem dostaje się „kostkę” o mocy aż 67 W. Niestety, nie ma tutaj wsparcia dla ładowania indukcyjnego.

Zostało jeszcze 38% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Po co nam w telefonie mocny procesor?
Po co nam w telefonie mocny procesor?

W ostatnich latach tańsze smartfony robią prawdziwą furorę. Oferują coraz więcej funkcji w przystępnej cenie. Dlaczego więc spora część z nas wybiera flagowce? Zobaczcie pięć powodów, dla których nadal lubimy drogie i wydajne telefony.

Telefony, które obsłużysz jedną ręką - ranking małych smartfonów
Telefony, które obsłużysz jedną ręką - ranking małych smartfonów

„Mały telefon” nie oznacza dziś tego samego, co wczoraj – ekrany urządzeń rosną, a ramki się zmniejszają, więc rozmiar ekranu nic nam nie mówi. My wybraliśmy dla Was kilka telefonów, które da się obsłużyć jedną ręką.

Najlepsze telefony do 400 zł, jakie możesz kupić w 2022 roku
Najlepsze telefony do 400 zł, jakie możesz kupić w 2022 roku

W zeszłym roku przygotowaliśmy listę dobrych, tanich telefonów do 350 złotych. Dziś aktualizujemy ją, co w dzisiejszych realiach oznacza także zmianę budżetu na 400 złotych.