Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 19 czerwca 2022, 11:30

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Wszystkie duże gry, w które zagramy jeszcze w tym roku

Przed nami druga, zwykle ta bardziej ekscytująca połowa roku, jeśli chodzi o premiery gier. To właśnie w okresie jesienno-zimowym wydawcy decydują się na wystawienie największych dział. Na jakie hity jeszcze liczyć w 2022 roku?

Pierwsza połowa 2022 roku za nami. I choć może się wydawać, że nie otrzymaliśmy za wiele wyróżniających się hitów, takiego Elden Ringa zapamiętamy chyba naprawdę na długo. Całkiem nieźle wypadły też Horizon Forbidden West, nasze Dying Light 2, Tiny Tina’s Wonderland czy Sifu. Coś dla siebie mogli znaleźć fani wyścigów, strzelanek w realiach drugiej wojny światowej oraz horrorów w filmowym stylu. A mowa głównie o dużych, wysokobudżetowych tytułach, nie zabrakło zaś przecież również paru ciekawych mniejszych produkcji.

Jeśli ktoś jeszcze nie potrafi wskazać pozycji godnej nagrody GOTY, jest spora szansa, że zagra w takową w nadchodzących sześciu miesiącach. Nie będą one tak obfite w przeboje, jak zapowiadało się to jeszcze na początku tego roku, ale na zupełną posuchę też się nie zanosi. Przed Wami opisy wysokobudżetowych gier debiutujących w drugiej połowie 2022 roku. Są wśród nich zarówno systematycznie ukazujące się sequele, jak i kontynuacje oczekiwane przez długi czas oraz zupełnie nowe marki – niezła mieszanka, w której każdy powinien wyszukać coś dla siebie.

Marvel’s Spider-Man na PC

  1. Gatunek: gra akcji TPP
  2. Producent: Insomniac Games / Nixxes Software
  3. Platformy: PC, PlayStation 5, PlayStation 4
  4. Planowana data premiery: 12 sierpnia

O czym jest Marvel’s Spider-Man?

Niespodzianki żadnej nie będzie – to po prostu pecetowa wersja gry z 2018 roku, pierwotnie tytułu ekskluzywnego dla PlayStation 4 i nieco upiększonego na PlayStation 5. Zgodnie z nową strategią firmy Sony to kolejna pozycja z jej portfolio, która ląduje w końcu na pecetach. Fabuła nie jest oparta na żadnym z filmów ani komiksów, tylko oryginalna, wymyślona specjalnie na potrzeby gry. Dość powiedzieć, że zmierzymy się z gangiem ukrywającym swoje twarze za maskami demonów. Spotkamy za to mnóstwo postaci znanych z uniwersum Spider-Mana, czasem z nieco pozmienianym tłem fabularnym. Duży otwarty świat pełen aktywności pobocznych pozwoli z kolei dostosować rozgrywkę do własnego tempa gry.

Dlaczego warto czekać?

Podobnie jak w przypadku The Last of Us: Part I pecetowcy niemający do tej pory okazji sprawdzić exclusive’a z PlayStation dostaną naprawdę jedną z najlepszych gier superbohaterskich. Twórcy perfekcyjnie oddali klimat produkcji z Człowiekiem Pająkiem, a na największą uwagę zasługuje znakomicie zrealizowana mechanika bujania się na sieci pomiędzy nowojorskimi drapaczami chmur. Jest odpowiednio intuicyjnie, płynnie i dynamicznie. Do tego dochodzi satysfakcjonująca mechanika walki wręcz, z wykorzystaniem sieci i przypadkowych obiektów. Poza tym czeka nas sporo eksploracji w otwartym świecie, świetnie zrealizowane cutscenki i mnóstwo humoru.

  1. Więcej o grze Marvel’s Spider-Man
A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem

Dziedzictwo Hogwartu

Dziedzictwo Hogwartu

Overwatch 2

Overwatch 2

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić
Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić

Najgłośniejsze premiery skutecznie odciągają uwagę od tych mniejszych, ale nie mniej ciekawych produkcji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier, które zostały pominięte.

Graficzne petardy - piękne gry, które wyjdą jeszcze w 2022 roku
Graficzne petardy - piękne gry, które wyjdą jeszcze w 2022 roku

Za nami dopiero trzy pełne miesiące 2022 roku, a już byliśmy świadkami premier wielu przepięknych dzieł. Horizon Forbidden West to dopiero początek – w tym roku czeka nas jeszcze masa tytułów, które zachwycają grafiką.

Polskie gry, które podbiją świat w 2022 roku
Polskie gry, które podbiją świat w 2022 roku

Przed Wam zestawienie najbardziej oczekiwanych gier 2022 roku z rodzimego podwórka. Czym tym razem zaskoczą nas polscy twórcy? Okazuje się, że całkiem sporą liczbą obiecujących produkcji.