Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 20 maja 2022, 14:40

autor: "Pingwin"

Co można znaleźć w chińskim superdomu z TikToka?

Odkażone buty, owoce, szczoteczki do zębów. Przenośna pralka i automatyczny kosz na śmieci… Bierzemy pod lupę TikTokowe smart gadżety z Chin.

Kiedyś buty trzymało się na podłodze i nikt nie marudził. Teraz też tak można, ale gdyby sobie ułatwić życie? Przedstawiamy listę 12 inteligentnych urządzeń, które rzuciły nam się w oczy w tym tiktoku. Mniej i bardziej przydatne, niektóre może trochę dziwne, ale wszystkie choć minimalnie fascynujące.

W trakcie lektury szybko się na pewno zorientujecie, że Chińczycy mają dziwny fetysz związany z czystością i dezynfekcją. Większość gadżetów na liście ma jakiś związek z usuwaniem drobnoustrojów, co oczywiście może mieć związek z zarazami, które od czasu do czasu pojawiają się w Azji. Nie musimy dodawać, że ta największa w ostatnich latach dalej trwa.

Nagrania, na których zamożniejsi Chińczycy pokazują otaczające ich nowoczesne urządzenia stały się na TikToku osobnym trendem. Ile mają wspólnego z codzienną rzeczywistością większości Chińczyków? Trudno powiedzieć, ale popularność samej wizji supernowoczesnych Chin nie pozwala przejść obok niej obojętnie.

Kosz na śmieci za 300 złotych

Bezdotykowa obsługa śmieci. - Co można znaleźć w chińskim superdomu z TikToka? - dokument - 2022-05-20
Bezdotykowa obsługa śmieci.

To niepozorne urządzenie to Townew Smart Trash Can T1. Jest to automatyczny kosz na śmieci, który wykrywa, gdy zbliżymy się do niego na odległość około 35 centymetrów i sam się otwiera. Co więcej, przy pomocy diody LED informuje nas o tym, czy worek jest pełny i automatycznie go zamyka. Po wyjęciu przez nas zużytego worka, na jego miejsce kosz sam umieści nowy.

Nie jest to na pewno urządzenie pierwszej potrzeby. W końcu od wielu lat udaje nam się ogarnąć obsługę kosza na śmieci bez pomocy elektroniki. Jeśli ktoś jednak nie lubi się brudzić, to jest to ciekawe rozwiązanie.

Warto jednak mieć na uwadze, że pojemność automatycznego kosza wynosi zaledwie 15.5 litra. To skromna objętość. Zdecydowanie zbyt mała, żeby był to nasz główny kosz pod zlewem w kuchni. Za to T1 działa bezprzewodowo. Ładuje się dość długo, bo aż 10h, ale działa do 35 dni.

Twórca, czyli Townew, to marka należająca do grupy Xiaomi. Produkt kosztuje około 319 zł.

11 inteligentnych gadżetów, które zmienią Twój dom
11 inteligentnych gadżetów, które zmienią Twój dom

Coś dla bezpieczeństwa, dla komfortu, pupila i w ramach hobby – przedstawiamy zbiór 11 inteligentnych gadżetów, które ułatwią nam życie i całkowicie zmienią nasz dom.

Czemu TikTok tak wciąga? Tak działa chińska aplikacja
Czemu TikTok tak wciąga? Tak działa chińska aplikacja

TikTok szturmem podbił rynek social mediów. Ludzie pokochali krótkie, lekkostrawne filmiki, które z powodzeniem zabijają nudę. Aplikacja zbiera jednak dużo danych o użytkownikach, co budzi spore kontrowersje.

Technologie z filmów science fiction - niemożliwe, bezsensowne, a może...
Technologie z filmów science fiction - niemożliwe, bezsensowne, a może...

Oglądając na ekranie telewizora teleportację, skoki w nadświetlną, podróże w czasie czy sztuczną inteligencję, próbującą zniszczyć ludzkość, łapiemy się czasem za głowę na myśl o niedorzeczności takich pomysłów. A może jest w nich jakiś sens?