Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 13 maja 2022, 16:38

autor: Sandra Kicińska

Game Pass i konsola Xbox po taniości - czym jest program Xbox All Access?

Program Xbox All Access pozwala kupić najnowszą konsolę Xbox Series X lub S wraz z abonamentem Xbox Game Pass Ultimate w atrakcyjnych ratach. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące usługi.

Microsoft wycenia swoje konsole na 1399 złotych (Xbox Series S) i 2399 złotych (Xbox Series X). Dla niektórych taki jednorazowy wydatek może stanowić problem, nie mówiąc już o tym, że braki dostaw zachęcają sklepy do sprzedawania konsol drożej albo w pakietach z dodatkowymi akcesoriami bądź grami. Tutaj wkracza Microsoft, cały na biało, i mówi – hej, rozłożymy Ci płatność na raty i to całkowicie za darmo, a nawet lepiej, bo możesz również na tym zaoszczędzić. Xbox All Access to dwuletni abonament, dzięki któremu otrzymamy konsolę dziewiątej generacji i subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate.

Czym jest Xbox All Access?

Xbox All Access pozwala na zakup konsoli Xbox Series X lub S oraz dwuletniej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów z góry. Partnerzy handlowi Microsoft oferują rozłożenie płatności na 24 raty. Już za 99 złotych miesięcznie możecie mieć nowiutkiego Xboksa, nieograniczony dostęp do ponad stu różnorodnych gier i wiele więcej.

All Access wystartowało w 2018 roku, ale usługa nie trafiła do Polski od razu. Stało się to dopiero dwa lata później, chwilę przed premierą konsol dziewiątej generacji. Dostępne są dwa zestawy, które różnią się modelem Xboksa – do wyboru mamy konsolę XboxSeries X lub Xbox Series S. Warto wspomnieć, że decydując się na Xbox All Access, nie zawieramy umowy bezpośrednio z Microsoftem. Kredytu (bo tym w rzeczywistości jest ta usługa) udzielają nam banki współpracujące z autoryzowanymi sprzedawcami. W Polsce takim mianem może pochwalić się na ten moment tylko jedna sieć sklepów – Media Expert.

Co otrzymujemy w ramach usługi All Access?

Zawartość Xbox All Access różni się w zależności od tego, na którą opcję się zdecydujemy. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, do wyboru mamy dwa zestawy. W każdym z nich znajduje się:

  1. jedna z dwóch konsol – Xbox Series X lub Xbox Series S;
  2. 2-letni abonament Xbox Game Pass Ultimate.

Różnice pomiędzy dostępnymi w abonamencie wariantami konsol Microsoftu widać już na pierwszy rzut oka. Xbox Series X to potężne, ponad 4-kilogramowe urządzenie z 1 TB wewnętrznej przestrzeni dyskowej. Xbox Series S jest z kolei słabszym, ale bardziej przystępnym cenowo modelem. Jest też świetnym rozwiązaniem dla graczy poszukujących czegoś bardziej poręcznego, ale o wciąż dużych możliwościach – Series S waży niecałe 2 kilogramy i jest prawie dwukrotnie mniejszy.

Oprócz dysproporcji w wyglądzie, pamięci dyskowej i wymiarach główną różnicą pomiędzy urządzeniami są możliwości graficzne oraz wydajność. W tym względzie Xbox Series S to rozwiązanie dla mniej wymagających graczy. Wariant X oferuje swoim użytkownikom rozdzielczość 4K, High Dynamic Range (HDR) do 8K i płynność animacji na poziomie do 120 klatek na sekundę. W tańszej wersji konsoli maksymalna rozdzielczość to 1440p, aczkolwiek liczba fpsów również osiąga wartość do 120. Z kolei HDR do 8K jesteśmy w stanie przetestować tylko z wykorzystaniem specjalnego kabla Ultra High Speed HDMI, który należy dokupić osobno. Chyba najistotniejszą kwestią jest jednak fakt, iż konsola Series S nie posiada napędu optycznego. Decydując się na ten wariant, trzeba liczyć się z tym, że pogramy tylko w cyfrowe wersje gier. Jeśli zależy nam na kolekcjonowaniu fizycznych wydań (czyli gier na płytach), to jedynym wyjściem pozostaje Xbox Series X.

Warto też pokrótce wytłumaczyć, a niektórym po prostu przypomnieć, czym jest subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate. W abonamencie znajdziecie m.in. dostęp do katalogu kilkuset różnorodnych gier. Z usługi skorzystamy nie tylko na Xboksie, ale również na pecetach, a nawet na urządzeniach mobilnych za pomocą gry w chmurze. Microsoft regularnie dodaje do biblioteki nowe gry i to bardzo często już w dniu ich premiery. Oprócz tego w ramach subskrypcji otrzymujemy członkostwo EA Play, ekskluzywne rabaty i oferty oraz abonament Xbox Live Gold.

Aktualną listę gier dostępnych w usłudzie Xbox Game Pass znajdziesz tutaj

Pograłem na Xbox Series X i już nigdy nie wrócę do starych konsol
Pograłem na Xbox Series X i już nigdy nie wrócę do starych konsol

Po 2 tygodniach z konsolą Xbox Series X w redakcji, jeszcze trudniej zdecydować mi jaki sprzęt wybiorę w listopadzie, ale jak na razie Microsoft kupuje mnie za sprawą wstecznej kompatybilności.

Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?