Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 12 maja 2022, 14:45

autor: Aleksandra Wolna

Iron Man. Najlepsze filmowe sceny po napisach

Znacie to uczucie, kiedy po zapaleniu świateł na sali kinowej część widzów wychodzi, część pozostaje na swoich miejscach, a wy nie wiecie, czy wyjść, czy zostać? Na co oni czekają? Zazwyczaj – na scenę po napisach. Dziś porozmawiamy o tych najlepszych.

Iron Man

  1. Gatunek: akcja, sci-fi, przygodowy
  2. Rok produkcji: 2008
  3. Reżyser: Jon Favreau
  4. Gdzie obejrzeć: Apple TV, Chili, Rakuten, Player, vod.pl, Canal+, Loomi

Filmy Marvela królują w temacie scen po napisach i są jednymi ze sztandarowych przykładów tego zabiegu w kinowych produkcjach. Często zawiązują fabułę, nawiązują do kolejnych filmów z uniwersum Marvela czy też zapowiadają, co może wydarzyć się w kolejnej części. Iron Man to jeden z tych filmów, które aż proszą się o ujęcie w tym zestawieniu. Jako jedna z najwcześniejszych produkcji z uniwersum Marvela, a także jedna z polecanych do obejrzenia na samym początku przygody z MCU, oczywiście wpasowuje się w spodziewane dla studia zakończenia. 

Pierwsza część Iron Mana to właściwie historia tego, jak rozpoczęła się cała jego przygoda i skąd wzięła się jego postać. Miliarder Tony Stark, prowadzący firmę po swoim ojcu, jest jednym z najlepszych producentów broni na świecie. Podczas jednego z wyjazdów na prezentację swoich pomysłów zostaje porwany i zmuszony do stworzenia broni dla swoich porywaczy. W zamknięciu i z przysłowiowym nożem na gardle tworzy strój – zbroję, która pozwala mu stać się właśnie tytułowym Iron Manem. Ten wynalazek pozwala miliarderowi uwolnić się z rąk porywaczy i dzięki niemu Tony może wrócić do swojej codzienności. Po tych wydarzeniach zmienia jednak podejście do życia i interesów, co niekoniecznie podoba się pewnym osobom z jego otoczenia.

Scena po napisach w Iron Manie nawiązuje do dalszych wydarzeń z MCU – zostaje nam przedstawiony Nick Fury, dyrektor T.A.R.C.Z.A., chcący przedstawić Tony’emu projekt Avengers, który doskonale znamy z kolejnych produkcji franczyzy. Robi to w dosyć niecodziennych okolicznościach, jako że Tony, wracając do swojego domu, zastaje Nicka w środku. Po obejrzeniu całego filmu doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ogromne są zdolności Tony’ego w dziedzinie nowoczesnych technologii i że niejednokrotnie pokazane było, że jego dom jest istną twierdzą. To, że Nick Fury w jakiś sposób dostał się do środka, wyraźnie uzmysławia Starkowi, że nie jest on kimś, kogo można łatwo zlekceważyć.

Canal+ Premium kupisz tutaj