Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 7 maja 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Thor: Mroczny Świat – Alan Taylor. Filmy znienawidzone przez swoich reżyserów

Kiedy jesteś artystą, masz podobno prawo do nienawiści wobec swoich dzieci (dzieł). Prezentujemy listę dziesięciu reżyserów, którzy nie przepadają za swoimi własnymi tytułami.

Thor: Mroczny Świat – Alan Taylor

  1. Gatunek: superbohaterski/fantasy
  2. Rok produkcji: 2013
  3. Gdzie obejrzeć: vod.pl, Chili, Rakuten

Na zakończenie zestawienia będzie o filmie, który na tym portalu pojawiał się niejeden raz. Chodzi o prawdopodobnie jeden z gorszych tytułów ze stajni Marvela, czyli o Thor: Mroczny Świat. Można rzec, że w tej produkcji nic nie zagrało tak, jak powinno. Wkurzający główny bohater, niepotrzebny wątek romantyczny, antagonista, który nikogo nie interesował czy finałowy zwrot akcji, który był raczej obrazą inteligencji uważnego widza aniżeli szokującym, oryginalnym momentem. Dlatego nie powinno nikogo zdziwić, że reżyser filmu, Alan Taylor, raczej źle wspomina pracę nad drugim Thorem.

Rzadko mówi się o sytuacji Taylora, ale sam reżyser przyznaje, że jego wersja filmu (tak, możemy ją spokojnie nazwać „Taylor Cut”) była zupełnie inna od tego, co Marvel zaprezentował nam w kinach w 2013 roku! W jednym z nowszych wywiadów reżyser powiedział, że w postprodukcji producenci pozmieniali wiele rzeczy, a sam film został przemontowany.

Zostało jeszcze 38% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz