Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 5 maja 2022, 14:20

Jak znaleźć zgubiony telefon? Poradnik na 2022 rok

Zgubionego lub skradzionego smartfona da się zlokalizować. Żeby było to możliwe, trzeba jednak zadziałać profilaktycznie i zadbać o niektóre rzeczy jeszcze zanim dojdzie do utraty urządzenia.

Dzisiejsze telefony to nie tylko aparaty do dzwonienia i smsowania. Ba, z podstawowych funkcji korzystamy coraz rzadziej. Smartfony to też coś więcej niż tylko centrum rozrywki, które mieści się w kieszeni. Bardzo często urządzenie jest wykorzystywane do płatności zbliżeniowych, obsługi bankowości internetowej oraz przechowywania poufnych danych, przez co jego zagubienie może nieść za sobą opłakane skutki. W momencie utraty telefonu rozsądnym krokiem będzie zablokowanie wszystkiego, co się da. W pierwszej kolejności wypadałoby skontaktować się z bankiem i operatorem sieci komórkowej, aby zamknąć dostęp do niezabezpieczonej aplikacji bankowej i deaktywować kartę SIM.

Jeśli zawczasu odpowiednio nie zabezpieczy się danych przechowywanych na smartfonie, konsekwencje utraty urządzenia mogą być bardzo nieprzyjemne. - Jak znaleźć zgubiony telefon? Poradnik na 2022 rok - dokument - 2022-05-06
Jeśli zawczasu odpowiednio nie zabezpieczy się danych przechowywanych na smartfonie, konsekwencje utraty urządzenia mogą być bardzo nieprzyjemne.

Znajdź telefon - funkcja Google pomoże namierzyć telefon z Androidem

Narzędzie pozwalające namierzyć smartfona zostało przygotowane przez samo Google. Żeby było ono skuteczne, użytkownik musi spełnić kilka podstawowych warunków. Konieczne jest posiadanie konta Google i bycie zalogowanym na nim w momencie utraty urządzenia. Ponadto smartfon musi mieć dostęp do sklepu Google Play i internetu (obojętnie, czy poprzez transmisję danych, czy Wi-Fi). Nie obejdzie się również bez uruchomionego GPS-a (lokalizacja) oraz usługi „znajdź moje urządzenie”. Biorąc to wszystko pod uwagę, łatwo dojść do wniosku, że nie ma większych szans na namierzenie wyłączonego smartfona.

Jeśli powyższe punkty zostały wypełnione, wystarczy zalogować się na stronie Google Znajdź moje urządzenie np. z poziomu komputera i przejść do poszukiwanego telefonu. W tym momencie zostanie wyświetlona mapa z zaznaczoną lokalizacją smartfona. Warto zwrócić uwagę na opcje dostępne po lewej stronie. Zdalnie da się m.in. wykasować wszystkie dane oraz zablokować telefon i wylogować się z konta Google.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest włączenie automatycznego łączenia z Internetem mobilnym, gdy w pobliżu nie ma zapamiętanej sieci Wi-Fi. - Jak znaleźć zgubiony telefon? Poradnik na 2022 rok - dokument - 2022-05-06
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest włączenie automatycznego łączenia z Internetem mobilnym, gdy w pobliżu nie ma zapamiętanej sieci Wi-Fi.
Po co nam w telefonie mocny procesor?
Po co nam w telefonie mocny procesor?

W ostatnich latach tańsze smartfony robią prawdziwą furorę. Oferują coraz więcej funkcji w przystępnej cenie. Dlaczego więc spora część z nas wybiera flagowce? Zobaczcie pięć powodów, dla których nadal lubimy drogie i wydajne telefony.

Jak drukować dokumenty z telefonu?
Jak drukować dokumenty z telefonu?

Pliki tekstowe i grafiki przechowywane w pamięci smartfona da się wydrukować na co najmniej kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, jaką posiada się drukarkę.

Jak dbać o baterię w telefonie
Jak dbać o baterię w telefonie

Podpowiadamy, jak ładować telefon i nie tylko. Chcąc korzystać ze swojego smartfona przez długie lata, należy bowiem odpowiednio zadbać o baterię, która wraz z upływem czasu i kolejnych cykli ładowania znacznie traci na pojemności.