Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 stycznia 2022, 14:44

Najlepszy miesiąc roku? Luty 2022 pełen gorących premier!

Styczeń rozpoczął nowy rok w dobrym stylu, ale luty może okazać się jego najważniejszym miesiącem! Takiego nagromadzenia dużych premier w tak krótkim czasie dawno nie było. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, i to bez wybrzydzania!

Nawet nie wyobrażacie sobie, ile radości sprawiło mi opisywanie premier lutego. Dawno bowiem nie było miesiąca, w którym ukazałoby się aż tyle dobrych produkcji. I to nie tylko „indyków”, ale również tych z wyższej półki. Co więcej, wśród tych tytułów znajduje się przynajmniej jeden murowany kandydat na grę roku. Czy jest zatem szansa, że jakiś inny miesiąc okaże się przynajmniej tak dobry jak luty? Obawiam się, że nie, ale obym się mylił!

Dying Light 2

Data premiery: 4 lutego 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: akcja
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 199 zł (PC), ok. 230 zł (PS4, XOne, PS5, XSX)

Dying Light 2 to więcej zombie w zombie...

Miesiąc dobrych premier otwiera Techland oczywiście Dying Lightem 2. Jeśli nie znacie oryginału, zdecydowanie warto nadrobić tę zaległość, zwłaszcza że dostępny jest on w naprawdę niskiej cenie. Kontynuacja nie będzie jednak wymagać znajomości pierwowzoru – Dying Light 2 to zupełnie nowa opowieść. Powrócą zombie, ale na globalną skalę, bowiem zaraza opanowała już niemal wszystkie zakątki globu. My zaś wcielimy się w pielgrzyma roznoszącego przesyłki pomiędzy ostatnimi osadami ludzi.

...ale to też parkour i podejmowanie ważnych decyzji!

Jak nietrudno zgadnąć, szybko uwikłani zostaniemy w konflikt frakcyjny, który jeszcze bardziej urozmaici nasze życie. W tej odsłonie podejmowane przez nas decyzje faktycznie znajdą odzwierciedlenie w fabule. Nie zabraknie też znanego z oryginału uciekania przed żywymi trupami, wykorzystując sztukę parkouru, choć przyjdzie nam również powalczyć z nimi w zwarciu. Będzie jeszcze dynamiczniej, ale i trudniej, bowiem przeciwnicy otrzymali ulepszoną sztuczną inteligencję. Ta z kolei da się nam we znaki zwłaszcza nocą, gdy na ulice wypełzną prawdziwe potwory.

  1. Więcej o grze Dying Light 2

Nasze oczekiwania

W pierwszego Dying Lighta zagrałem stosunkowo niedawno, bo gdy wychodził, miałem zwyczajnie dość zombie w popkulturze. I chyba dobrze się stało, bo gdy jesienią zasiadłem wreszcie do „jedynki”, ta okazała się zaskakująco odświeżająca. Stay Human wygląda zaś na sequel idealny – więcej, lepiej, ładniej, dłużej. To ostatnie niekoniecznie musi być zaletą, ale wierzę, że może. Czy mam jakieś obawy? Tak – konkretnie trzy. Martwię się, że Dying Light 2 może ucierpieć przez wersje na PS4 oraz XOne, a także okazać się kontynuacją zbyt bezpieczną. No i – oczywiście – niepokoi mnie liczba błędów. Miejmy jednak nadzieję, że Techland podoła zadaniu.

Hubert „hexx0” Śledziewski

Z pierwszym Dying Lightem minąłem się w okresie premiery – a potem nigdy nie nadarzyła się okazja do pobiegania po zainfekowanym Harran. Aby liznąć klimatu wirtualnego postapo Techlandu, zasiadłem niedawno do pierwszego przetestowania „jedynki” – by zrobić sobie odpowiednie tło dla zabawy w „dwójce” – i nie mogę wyjść z zachwytu. To, jak ta produkcja wygląda siedem lat po premierze, wręcz zdumiewa. A do tego gra oferuje niezwykle przyjemny parkour i kapitalne zadania. Jeśli obietnice twórców zostaną spełnione – a zabawa w DL2 niemal na każdej płaszczyźnie wypadnie lepiej – być może zyskamy rodzimy tytuł, który powalczy o nagrodę GOTY. Mam nadzieję, że znów na świecie będziemy mogli mówić bez wstydu o grach znad Wisły – że są „dobre, bo polskie”.

Michał „Pajdos” Pajda

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lutego 2022 czekasz najbardziej?

Dying Light 2
26,7%
Horizon Forbidden West
25,2%
Elden Ring
20,8%
Total War: Warhammer 3
10,4%
Lost Ark
7,9%
Crusader Kings 3: Royal Court
3,5%
GRID Legends
2,5%
OlliOlli World
1%
Sifu
1%
CrossFire X
1%
Zobacz inne ankiety
Elden Ring

Elden Ring

Dying Light 2

Dying Light 2

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West

Crusader Kings III: Royal Court

Crusader Kings III: Royal Court

Growa odwilż rozpoczęta - marzec 2022 również nie zawodzi!
Growa odwilż rozpoczęta - marzec 2022 również nie zawodzi!

Pierwsze miesiące 2022 roku były niezwykle owocne w dobre gry. I wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Marzec bowiem również „oddaje” – może nie jest tak obficie, jak w lutym, ale interesujących tytułów nie brak!

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!