Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 stycznia 2022, 14:40

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

6. CryptoPunk #7804 - Larva Labs - 7,6 milionów dolarów. Najdroższe NFT. Za co ludzie płacą miliony?

NFT? Nie każdy wie co to jest, ale wielu wydaje na to duże pieniądze. Jak duże? Oto 10 najdroższych do tej pory tokenów NFT.

6. CryptoPunk #7804 - Larva Labs - 7,6 milionów dolarów

Na szóstym miejscu wylądował kolejny CryptoPunk i jak wiecie już ze „spisu treści” - nie ostatni. Tym co czyni tego Punka wyjątkowym, oczywiście poza posiadaniem tokena NFT, jest również rasa. Otóż 7804 jest jednym z dziewięciu wygenerowanych kosmitów w całej kolekcji CryptoPunków. Dodatkowo pali on też fajkę, ma ciemne okulary i czapkę - trzeba przyznać, wygląda „cool”. Wystarczająco na ponad siedem milionów dolarów? Nie nam oceniać.

5. CryptoPunk #3100 – Larva Labs – 7,67 milionów dolarów

Czołową piątkę najdroższych NFT otwiera nam przedostatni CryptoPunk w tym rankingu – 3100. Ponownie mamy do czynienia z kosmitą, co prawda jest on trochę skąpiej ubrany, ponieważ posiada jedynie opaskę sportową. Punk jest również jednym z dziewięciu punków kosmitów. W ramach ciekawostki można wspomnieć również o tym, że sprzedany został dzień po Punku z numerem 7804.

Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?
Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?

O technologii blockchain słyszał już niemal każdy – kojarzy się ją z kryptowalutami. To jedna strona medalu, bowiem po drugiej są tokeny NFT, które mogą stać się przyszłością gier, zwłaszcza tych sieciowych. Kto bowiem nie chciałby zarabiać na graniu?