Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 stycznia 2022, 14:40

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

8. A Coin for the Ferryman - XCopy - 6,034 miliona dolarów. Najdroższe NFT. Za co ludzie płacą miliony?

NFT? Nie każdy wie co to jest, ale wielu wydaje na to duże pieniądze. Jak duże? Oto 10 najdroższych do tej pory tokenów NFT.

8. A Coin for the Ferryman - XCopy - 6,034 miliona dolarów

XCopy to brytyjski artysta, którego dzieła można z pełnym spokojem uznać za jedną z definicji abstrakcji. Wszystkie grafiki stworzone przez artystę utrzymane są bowiem w bardzo kontrastującej kolorystyce, co w połączeniu z dość chaotyczną i niemalże dziecinną kreską, może przyprawiać o dreszcze. Co więcej XCopy nie tworzy tylko zwykłych, statycznych obrazów, a w jego galerii znajdziemy również sporo gifów. I właśnie takim typem grafiki jest A Coin for the Ferryman, które w listopadzie 2021 roku sprzedane zostało za 1330 Ethereum, czyli nieco ponad 6 milionów dolarów. Ciekawym jest fakt, że gif na swojego kupca czekał ponad 3 lata, bowiem jedyna w swoim rodzaju grafika powstała jeszcze w kwietniu 2018 roku.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?
Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?

O technologii blockchain słyszał już niemal każdy – kojarzy się ją z kryptowalutami. To jedna strona medalu, bowiem po drugiej są tokeny NFT, które mogą stać się przyszłością gier, zwłaszcza tych sieciowych. Kto bowiem nie chciałby zarabiać na graniu?