Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 stycznia 2022, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Before Your Eyes

  1. Gatunek: przygodówka
  2. Producent: GoodbyeWorld Games
  3. Platforma: PC Windows

O czym jest Before Your Eyes?

To kolejna przygodówka, której rys fabuły nie wydaje się szczególnie zachęcający. Nasz bohater trafia po śmierci na pokład łodzi przewoźnika transportującego dusze w zaświaty. Podróż poprzedza jednak konieczność opowiedzenia historii swego życia i wyznania wszelkich sekretów, bez próby oszukiwania. Co więc czyni Before Your Eyes szczególną pozycją?

To system sterowania, który wykorzystuje kamerę internetową i wyłącznie nasze oczy. Trzeba mrugać, patrzeć w określone miejsce, nie mrugać, zmuszając się do wytrzymania długiego otwarcia oczu, lub wręcz przeciwnie – mieć je zamknięte i nie podglądać, by akcja posuwała się naprzód. Należy też, jak to w przygodówce, zaliczać przeróżne minigry. W taki właśnie sposób poznajemy życie Benjamina Brynna w kompletnie nieliniowej historii, kształtując ją swoimi „wzrokowymi” wyborami.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. niezwykły, jedyny w swoim rodzaju sposób sterowania;
  2. poruszająca emocjonalnie opowieść;
  3. wspaniała historia dobrze pokazująca, co jest w życiu ważne.
  1. Więcej o grze Before Your Eyes
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,4%
W gry wysokobudżetowe
25,6%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie

Brak czasu, brak premier, brak podzespołów. Sporo rzeczy nam brakuje w tym growym światku, a więc czasem, w celu wypełnienia tejże pustki, należy zdecydować się na podjęcie nietypowych wyborów. Ja wybrałem Outer Wilds i wiecie, co? Niczego nie żałuję.

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)
Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)

Rok 2021 obfitował w produkcje, z którymi można było spędzić naprawdę dużo czasu – nawet ponad 200 godzin! To odwrócenie trendu z ostatnich lat. I dowód na to, że wciąż opłaca się robić duuuże gry.