Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 stycznia 2022, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Genesis Noir

  1. Gatunek: przygodówka
  2. Producent: Feral Cat Den
  3. Platformy: PC Windows, Xbox One, Nintendo Switch

O czym jest Genesis Noir?

Genesis Noir to, jak większość produkcji niezależnych, skromna przygodówka o prostej oprawie graficznej, która nadrabia stylem artystycznym i pomysłem na fabułę. Nasz cel niby jest prosty – musimy uratować ukochaną, ale okoliczności i realizacja tego szczytnego zamiaru to już zupełnie inny kaliber. Wiemy jeszcze, że dziewczyna zginie od wystrzelonej kuli. Wszystko jednak kręci się wokół zabawy słowami „big bang”, a świat gry to rozrastający się wszechświat. Dzięki temu jesteśmy świadkami kompletnie surrealistycznych scen, gdzie wśród pól asteroid i czarnych dziur znajdują się kawiarnie jazzowe, a zadaniem bohatera raz jest terraformowanie terenu, by za chwilę zorganizować muzyczne jam session. Pokręconej fabule towarzyszy równie wyjątkowa oprawa graficzna w stylu noir.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. niezwykły styl artystyczny i pasująca do niego ścieżka dźwiękowa;
  2. prawdopodobnie nie graliście wcześniej w nic podobnego;
  3. poskładana z poznanych uprzednio strzępów opowieści fabuła, niczym w dobrym filmie, dopiero pod koniec nabiera sensu.
  1. Więcej o grze Genesis Noir
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,4%
W gry wysokobudżetowe
25,6%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie

Brak czasu, brak premier, brak podzespołów. Sporo rzeczy nam brakuje w tym growym światku, a więc czasem, w celu wypełnienia tejże pustki, należy zdecydować się na podjęcie nietypowych wyborów. Ja wybrałem Outer Wilds i wiecie, co? Niczego nie żałuję.

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)
Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)

Rok 2021 obfitował w produkcje, z którymi można było spędzić naprawdę dużo czasu – nawet ponad 200 godzin! To odwrócenie trendu z ostatnich lat. I dowód na to, że wciąż opłaca się robić duuuże gry.