Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Broken Roads

  1. Producent: Drop Bear Bytes
  2. Data premiery: 2022

Broken Roads to taki nowy stary Fallout, tyle że rozgrywający się na terenie współczesnej Australii, a nie Stanów Zjednoczonych dalekiej przyszłości. W jego opracowywaniu uczestniczy między innymi Colin McComb, współtwórca dwóch pierwszych odsłon wspomnianej serii oraz Planescape’a: Tormenta. Możemy więc spodziewać się czarnego humoru, mroku i niebanalnych pomysłów na projekty towarzyszy.

Wszystko to nie znaczy jednak, że Broken Roads ma być jedynie kopią hitów sprzed lat. Pod względem estetycznym to twór absolutnie niezależny – izometryczny widok wcale nie przeszkodził twórcom w przygotowaniu świata niezwykle klimatycznego i zachwycającego szczegółowością. A jeżeli dodamy do tego muzykę młodego, acz bardzo utalentowanego Tima Sunderlanda, może się okazać, że dostaniemy niedługo „indyka” ze świetnym scenariuszem, grafika i ścieżką dźwiękową.

Zostało jeszcze 44% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.