Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Tainted Grail: The Fall of Avalon

  1. Producent: Awaken Realms
  2. Data premiery: 2022

Wydane w 2021 roku Tainted Grail: Conquest było sprawną próbą przeniesienia zasad planszówki Taunted Grail: Upadek Avalonu na język programowania. Uniwersum to zostało wymyślone przez polskiego pisarza Krzysztofa Piskorskiego, któremu udało się powołać do życia przekonujący mroczny świat inspirowany legendami arturiańskimi i mitami nordyckimi. W Avalonie rycerze Okrągłego Stołu już nie żyją, a krainą próbuje zawładnąć tajemnicza siła zwana Wyrdness.

Pod względem mechanik Tainted Grail to RPG z elementami karcianki, roguelike’a i turowych gier taktycznych. Niestety, dla miłośników produkcji nastawionych na fabułę nie mam dobrej wiadomości – choć opowiadana historia wcale nie jest w dziele polskiego studia zła, ze względu na sposób prowadzenia rozgrywki szybko schodzi na dalszy plan. W przypadku porażki musimy bowiem zaczynać od nowa. I liczyć na łut szczęścia w losowania kart z umiejętnościami.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.