Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Earthlock 2

  1. Producent: Snowcastle Games
  2. Data premiery: 2022

Pierwsza część gry norweskiego studia okazała się uroczym baśniowym jRPG. Dobra, przydałoby się tam może zabawy na kilka(naście) godzin więcej, a także większy świat i brak konieczności żmudnego grindowania przed bitwami z bossami. Ale to, co najważniejsze w tego typu produkcjach, czyli klimat, projekty postaci i mechanika walki, zagrało niemal idealnie.

Czego możemy spodziewać się w sequelu? Na pewno ulepszonej oprawy graficznej, mniej kanciastej, ale tak samo barwnej. Zaprezentowany przez Snowcastle trailer nie zdradza zresztą nic z potencjalnej nowej fabuły. Pokazuje za to, że grafikom tam pracującym udało się osiągnąć naprawdę duży postęp w stosunku do poprzedniego projektu. Jeżeli inne elementy Earthlocka 2 sprawdzą się tak samo dobrze, o sukces europejskiego jRPG możemy być spokojni.

Warto czekać, bo:

  1. pierwsza część była naprawdę solidnym „indykiem”;
  2. oprawa graficzna z trailera robi wrażenie.
  1. Więcej o grze Earthlock 2

O AUTORZE

Zawsze ekscytowałem się wiadomościami o kolejnych niszowych RPG. Często jednak po nawet niezwykle przekonującej kampanii na Kickstarterze okazywały się one, delikatnie rzecz ujmując, dalekie od ideału. Jeszcze częściej ich premiera była przesuwana, a nierzadko w ogóle odwoływana. Czasami zaś jak królik z kapelusza wyskakiwał na branżową scenę „indyk” bliski perfekcji. Na dodatek taki, o którym wcześniej nikt nie słyszał. Bardzo możliwe, że tak stanie się i w tym roku – i za 12 miesięcy nie będę mógł sobie darować, że nie dorzuciłem do tej listy jeszcze kilku produkcji. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej niektóre z tych, jakie udało mi się wyłowić z bogatej oferty na rok 2022, okażą się hitami na miarę Tower of Time w 2018.

Marek Jura

Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.