Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

The Last Spell

  1. Producent: Ishtar Games / CCCP
  2. Data premiery: 2022

Choć – jak przystało na roguelike’a – Last Spell nie jest grą z graficznymi wodotryskami, gdy tylko człowiek przyzwyczai się do symbolicznej reprezentacji poszczególnych bohaterów i budynków w postaci zbioru ciemnych pikseli, można z tą pozycją spędzić co najmniej kilka pasjonujących wieczorów. A pisząc to, nie opieram się jedynie na zapowiedziach twórców, ale również na materiale z grywalnego dema. Wciągającego jak diabli.

Tytułowy „ostatni czar” to zaklęcie, które muszą rzucić magowie, by pozbyć się na zawsze magii, a wraz z nią tajemniczej mgły, każdej nocy spowijającej świat. Oczywiście problem nie tkwi w samym zjawisku atmosferycznym, tylko w tym, co przychodzi wraz z nim. Mowa o hordach krwiożerczych bestii, którym udało się unicestwić niemal całą cywilizację. Niedobitki schroniły się w fortecach, ulepszanych za dnia i dzięki temu będących w stanie odeprzeć ataki nocą.

Zostało jeszcze 38% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.