Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 stycznia 2022, 11:30

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!

Rok 2022 rozpoczynamy z całkiem niezłym przytupem! Jasne, można kręcić nosem na brak realnych nowości, w końcu niektóre hucznie zapowiadane gry dostępne są od dawna na konsolach. Niemniej i osoby niegrające na PC znajdą w styczniu coś dla siebie, więc naprawdę nie wypada marudzić. Zwłaszcza że to dopiero początek, a przyszłe miesiące powinny być jeszcze lepsze.

Monster Hunter: Rise PC

Data premiery: 12 stycznia 2022

INFORMACJE

Gatunek: RPG

Platforma: PC

Przybliżona cena: ok. 220 zł (PC)

Polowanie na potwory, część kolejna

Monster Hunter to uznana seria symulatorów polowania na wielkie potwory. Od niedawna dostępna jest także na PC i jej najnowsza odsłona zawita również na tę platformę w styczniu. Monster Hunter: Rise zostanie dostosowany do „blaszaków”, oferując wsparcie dla myszki i klawiatury, odpowiednio dopasowany interfejs, a także lepszą grafikę. W końcu, o ile gra na Switchu prezentuje się świetnie, tak trzeba było podkręcić tekstury, aby na o wiele większych monitorach wypadła równie zacnie.

Wielkie bestie w japońskim wydaniu

Monster Hunter: Rise zabierze nas w mniej tropikalne, za to bardziej orientalne rejony. Tym razem przyjdzie nam polować na stwory rodem z japońskiej mitologii. Zresztą cała gra czerpie z folkloru Kraju Kwitnącej Wiśni, a do tego kociego towarzysza wesprze psi kompan. Rozgrywka stanie się również bardziej mobilna dzięki nowej mechanice „wirebug”, a całość uzupełnią specjalne ataki oraz możliwość dosiadania potworów i tymczasowego nimi sterowania. Rdzeń zabawy pozostanie jednak niezmieniony – wciąż chodzi o to, aby polować na nietypowe bestie oraz wytwarzać z nich coraz lepszy sprzęt.

  1. Więcej o grze Monster Hunter: Rise

Nasze oczekiwania

Jeszcze trzy lata temu o serii Monster Hunter wiedziałem tyle, że istnieje; potem jednak na urodziny dostałem Worlda i stałem się jej fanem. Ponad trzysta godzin zabijania potworów nie znużyło mnie nawet w połowie tak jak ukończenie AC: Valhalli wraz z DLC. Kiedy Rise został zapowiedziany na Switcha, przez chwilę rozważałem nawet zakup konsolki Nintendo. Ostatecznie wieść o opóźnionym wydaniu gry na PC odwiodła mnie od nabycia „pstryczka”. W międzyczasie na spokojnie dokończyłem Iceborne’a, przeszedłem Wings of Ruin i sprawdziłem dostępne na Steamie demo MHR-a. Dzięki temu wiem, co będę robił w styczniu oraz w lutym – ujeżdżał potwory (tak, wiem, jak to brzmi). A potem Elden Ring. Och!

Hubert „hexx0” Śledziewski

Monster Hunter: Rise na Switchu wciągnął mnie bez reszty. Grę przeszedłem dwa razy, za każdym testując inne rodzaje broni. Nie mogę się doczekać, aż najlepsza (moim zdaniem!) część serii zagości na pecetach. Wtedy odpalę „Monhuna” w 60 klatkach na sekundę i znacznie lepszej rozdzielczości. Ponadto liczę na specjalną zawartość z okazji premiery na „blaszakach”. Ujeżdżania potworów i koleżkotów nigdy za dużo!

Mikołaj „mikos” Łaszkiewicz

God of War

God of War

Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction

Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Polskie gry, które podbiją świat w 2022 roku
Polskie gry, które podbiją świat w 2022 roku

Przed Wam zestawienie najbardziej oczekiwanych gier 2022 roku z rodzimego podwórka. Czym tym razem zaskoczą nas polscy twórcy? Okazuje się, że całkiem sporą liczbą obiecujących produkcji.

Gry 2022 roku, na której najbardziej czekamy. Wybór redakcji GRYOnline.pl
Gry 2022 roku, na której najbardziej czekamy. Wybór redakcji GRYOnline.pl

Odliczanie czasu do największych premier 2022 roku można już chyba oficjalnie rozpocząć – zwłaszcza że ogromny wysp potencjalnych hitów nastąpi już za chwilę – w lutym! Oto więc redakcyjny ranking najbardziej oczekiwanych gier w 2022 roku.