Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

The Lightyear

  1. Gatunek: Animacja science-fiction
  2. Reżyseria: Angus MacLane
  3. Największa gwiazda: Chris Evans
  4. Przypuszczalna data premiery: 17 czerwca 2022

Twórcy The Lightyear nawet nie ukrywają, że zagrają przede wszystkim na nostalgii fanów cyklu Toy Story. Produkcja ma być bowiem… filmem, który przed laty oglądał Andy. To właśnie on miał sprawić, że chłopak pokochał Buzza Astrala. A ściślej mówiąc – astronautę, którego wizerunek wykorzystywała zabawka.

Zwiastun pokazuje, że możemy spodziewać się animacji na najwyższym światowym poziomie, dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach i utrzymanej w stylistyce znanej z głównej serii. The Lightyear ma być bowiem spin-offem. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy zdecydowali się na powiązanie go również z przyszłością Chudego i spółki.

Turning Red ma być opowieścią o losach dziewczynki, która wskutek nagłych emocji przybiera postać Czerwonej Pandy. Brzmi abstrakcyjnie? Może. Ale materiały promocyjne wskazują na to, że ta niekonwencjonalna metaforyczna opowieść może okazać się jedną ze zgrabniejszych animacji nadchodzącego roku.