Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Evil Dead Rise

  1. Gatunek: Horror
  2. Reżyseria: Lee Cronin
  3. Największa gwiazda: Lily Sullivan
  4. Przypuszczalna data premiery: 2022

Bruce Campbell – odtwórca roli kultowego bohatera serii (Asha) – nie pojawi się w najnowszym filmie przed kamerą. Pełni za to funkcję producenta wykonawczego. Jeżeli wierzyć jego słowom, najnowsze Martwe zło ma być czymś, czego fani serii jeszcze nie widzieli. Akcja filmu ma przenieść się z lasu do miasta, a ciężar historii spocznie nie na bohaterach, a pradawnej księdze – Necronomiconie.

A skoro tak, możemy się śmiało spodziewać odniesień do Lovecrafta. Jeżeli filmowi uda się przy tym zachować dystans do opowiadanej historii znany z poprzednich części, kto wie, czy produkcja nie stanie się najlepiej zarabiającym horrorem 2022 roku. Czy przy okazji najbardziej strasznym? Zważywszy na konwencję, raczej nie. Ale, gorąco w to wierzę, demonicznie klimatycznym.

W kategorii horrorów artystycznego i boxoffice’owego zamieszania może narobić fiński Hatching. Reżyserowany przez Hannę Bergholm film grozy ma przełamać gatunkowe stereotypy i opowiedzieć historię, której jeszcze nie było. Na razie jest o nim stosunkowo cicho, ale już 4 lutego możemy stać się świadkami spektakularnego sukcesu tej niewielkiej skandynawskiej produkcji.