Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Avatar 2

  1. Gatunek: Przygodowy/science-fiction
  2. Reżyseria: James Cameron
  3. Największa gwiazda: Zoe Saldana i Sam Worthington
  4. Przypuszczalna data premiery: 16 grudnia 2022 (?)

Kręcenie sequeli Avatara zajęło Jamesowi Cameronowi znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Na początku film z 2009 roku miał bowiem doczekać się kontynuacji pięć lat później. Okazało się jednak, że znany z perfekcjonizmu reżyser potrzebuje na dokończenie kolejnych filmów „trochę” więcej czasu.

Mimo to Avatar 2 pozostaje jedną z najgorętszych premier roku. Pytanie tylko, czy zdoła uzbierać kwotę porównywalną do tej, którą Cameron 12 lat wcześniej zawojował box office? 2,847 miliarda dolarów to aktualny rekord. Tyle że kiedy widzowie poznawali Pandorę, nikt jeszcze nie sądził, że tak świetne wyniki uda się uzyskać filmom Marvela. Czy reżyser Titanica kolejny raz okaże się wizjonerem, którego dzieła (nawet jeżeli ważniejsza od fabuły jest w nich sfera estetyczna) podbijają świat? A może tym razem nie uda mu się wyczuć trendów epoki mediów społecznościowych? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie.

Inny geniusz Hollywood, Wes Anderson, przygotuje dla nas w nadchodzącym roku Asteroid City. W obsadzie znajdują się między innymi Scarlett Johansson, Bill Murray, Margot Robbie, Tom Hanks i znany z Breaking Bad Bryan Cranston. Spodziewać się możemy ogromnej dawki inteligentnego humoru, bohaterów z krwi i kości i przynajmniej szczypty Andersonowskiej magii. Dokładną datę premiery poznamy najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2022 roku.