Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Thor: Love and Thunder

  1. Gatunek: Science-fiction/akcyjniak
  2. Reżyseria: Taika Waititi
  3. Największa gwiazda: Chris Hemsworth i Natalie Portman
  4. Przypuszczalna data premiery: 8 lipca 2022 roku

Chris Hemsworth powróci w letnim hicie Marvela do roli Thora. Na poziom bogów wespnie się zaś najprawdopodobniej Natalie Portman. Film ma być wypchany po brzegi easter eggami, a przy okazji stać się kolejnym ważnym krokiem na drodze do zbudowania czwartej już fazy MCU. Najpotężniejszym przeciwnikiem głównych bohaterów ma być Gorr, Pogromca bogów, w którego wcieli się Christian Bale.

W 2016 roku, po kilkuletniej przygodzie z kinem superbohaterskim, Portman – w wywiadzie dla „The Wall Street Journal” – potwierdziła plotki o rozstaniu z MCU. Miało to się wiązać z tym, że mimo statusu megagwiazdy Hollywood i świetnego warsztatu aktorskiego nie dostała ona szansy do rozwinięcia skrzydeł. Stanie się to jednak zapewne w Thorze: Love and Thunder, w którym Portman z hukiem (a może bardziej grzmotem) powróci do MCU. Teoretycznie zrobiła to już w Avengers: Koniec Gry, ale wówczas chodziło tylko o kilka sekund. Tym razem będzie to rola zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Jared Leto chyba niezbyt dobrze wspomina swoją ostatnią superbohaterską przygodę w DC. Jego Joker, delikatnie to ujmijmy, niezbyt spodobał się fanom. Teraz jednak słynny aktor i piosenkarz ma szansę na pewnego rodzaju rehabilitację. Tytułowy antybohater z Morbiusa ma bowiem naprawdę ciekawy origin i może stać się świetnym uzupełnieniem przygód Venoma. Premiera filmu już 28 stycznia.