Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Scorn

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Data premiery: październik 2022
  3. Twórcy: Ebb Software Studio
  4. Może zaskoczyć, bo: połączenie ciężkiego klimatu horroru ze stylem inspirowanym twórczością H.R. Gigera wygląda interesująco

Będąca od wielu lat w produkcji gra Scorn wreszcie zadebiutuje w 2022 roku. Mimo kolejnych obsuw tytuł ten nadal znajduje się na radarze entuzjastów horrorów. Ta mocno inspirowana twórczością H.R. Gigera pozycja czerpała także garściami z takich produkcji jak Penumbra, Amnesia czy Soma. Możemy więc spodziewać się bardzo gęstego klimatu, poczucia ciągłego zagrożenia i wyalienowania na obcej ziemi.

Rozgrywka opierać będzie się na stopniowym poznawaniu świata, zdobywaniu nowych umiejętności i rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Deweloperzy postawili na unikatowe podejście do przeciwników. Co do zasady każda napotkana tu kreatura jest nam wroga i wyłącznie od jej nastroju zależy, czy będzie chciała nas zabić, czy chwilowo zignoruje. Otwiera to sporo możliwości w tworzeniu interesujących scenariuszy podczas rozgrywki.

  1. Więcej o grze Scorn
Stray

Stray

Manor Lords

Manor Lords

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!