Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Dark Envoy

  1. Gatunek: RPG
  2. Data premiery: 2022
  3. Twórcy: Event Horizon
  4. Może zaskoczyć, bo: miks XCOM-a, Mass Effecta i Divinity: Original Sin działa na wyobraźnię

Gdy Twoją inspiracją przy tworzeniu gry są takie marki jak Mass Effect, Dragon Age, Divinity: Original Sin czy XCOM, bez dwóch zdań powstawaniu tego dzieła będzie towarzyszyć zaciekawienie graczy i branżowych mediów. Polskie studio Event Horizon, które ma na koncie ciepło przyjęte Tower of Time, mierzy zdecydowanie wysoko. I z Dark Envoy może mu się udać.

Tytuł ten połączy elementy RPG z otwartością świata i nieliniową historią, na zakończenie której wpłyną nasze relacje z pozostałymi bohaterami. Jeśli dodamy do tego fakt, że produkcja ta wymiesza z sobą świat magii i technologii, wyłoni się obraz gry, która ma prawo zaciekawić niejednego weterana gatunku. Miejmy nadzieję, że na Dark Envoy nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

  1. Więcej o grze Dark Envoy
Stray

Stray

Manor Lords

Manor Lords

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!