Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 9 grudnia 2021, 13:10

autor: Pingwin

Najlepsze prezenty na święta 2021 - co kupić graczom na Gwiazdkę?

Święta 2021 coraz bliżej, radzimy więc, jakie prezenty świąteczne w technologicznym stylu wybrać dla naszych najbliższych.

Święta tuż-tuż. Ulice oraz sklepy są obficie przystrojone, wszędzie migoczą światełka, błyszczą bombki, a noga sama porusza się w rytm świątecznych piosenek płynących z głośników. Jednak ten czas to nie tylko gładkie i przyjemne sprawy, bo pojawiają się wyzwania. Między innymi – prezenty! Kwestię wyboru pozostawiamy oczywiście Wam, ale możemy delikatnie pomóc, dzieląc się naszymi technologicznymi propozycjami najlepszych prezentów na święta 2021 roku. Nie wszystkie z przedstawionych podarków muszą znaleźć się w rękach naszych bliskich – pamiętajcie o tym, że obdarowywać można, a nawet trzeba, również siebie!

Gogle VR

Oculus Quest 2

Nowa rzeczywistość, gdy będziemy mieli dość kolejnych potraw świątecznych. Źródło: oculus.com - Najlepsze prezenty na święta 2021 - co kupić graczom na Gwiazdkę? - dokument - 2021-12-09
Nowa rzeczywistość, gdy będziemy mieli dość kolejnych potraw świątecznych. Źródło: oculus.com

Oculus Quest 2 to bezprzewodowe gogle oraz kontrolery do grania w technologii VR. Cechuje je dźwięk pozycyjny 3D, łatwość w obsłudze oraz prędkość działania. Umożliwiają transmitowanie obrazu prosto z gogli do dedykowanej aplikacji lub telewizora. Co ciekawe, można zamówić specjalne soczewki na receptę, zgodne z wadą wzroku użytkownika, zatem czy potrzebujemy okularów, czy nie – przeniesienie się do nowej rzeczywistości nawet w okresie świątecznym jest jak najbardziej możliwe!

  1. Gogle Oculus Quest 2 kupisz na Allegro.pl

Samsung VR Lite

Inny świat prosto z telefonu! Źródło: Samsung.com - Najlepsze prezenty na święta 2021 - co kupić graczom na Gwiazdkę? - dokument - 2021-12-09
Inny świat prosto z telefonu! Źródło: Samsung.com

Lekkość sprzętu, łatwość obsługi, solidne wykonanie, wysokiej jakości wyświetlacz Super AMOLED, do tego szerokie pole widzenia i precyzyjność śledzenia ruchów głowy to nie jedyne zalety, jakie oferują gogle Samsung VR Lite. Wyróżnia je również płynne połączenie z wybranymi smartfonami. Wsuwając telefon w przeznaczone do tego miejsce, jesteśmy w stanie przenieść się w wirtualny świat i zanurzyć w świat gier, filmów czy seriali. Sprzęt waży jedynie 318 gramów, a gogle są dobrze dopasowane i wygodne.

  1. Gogle Samsung VR Lite kupisz na Allegro.pl

PlayStation VR

Gogle pomogą zapomnieć o nieprzyjemnych rozmowach przy stole. Źródło: playstation.com - Najlepsze prezenty na święta 2021 - co kupić graczom na Gwiazdkę? - dokument - 2021-12-09
Gogle pomogą zapomnieć o nieprzyjemnych rozmowach przy stole. Źródło: playstation.com

Gogle PlayStation VR oferują najlepsze, najbardziej intensywne doświadczenia z gier dzięki obrazowi sferycznemu, ekranowi OLED, płynności działania oraz dźwiękowi 3D. Nikt nas nie zaskoczy, nieważne, z której strony będzie nadchodził! Zagramy nie tylko sami – tryb lustra umożliwia wyświetlanie tego, co dzieje się na PS VR na ekranie telewizora. Co najlepsze – w ramach subskrypcji PlayStation Plus do rąk graczy czasem oddawane są darmowe tytuły VR. W technologii VR nie chodzi tylko o gry, znakomicie ogląda się w niej również filmy czy seriale w jakości 4K (co dostępne jest jedynie dla właścicieli PS4 Pro).

  1. Gogle PlayStation VR kupisz na Allegro.pl
Najlepsze gry planszowe na świąteczny prezent 2021
Najlepsze gry planszowe na świąteczny prezent 2021

Grudzień, a szczególnie święta Bożego Narodzenia, to czas, który umilają głównie najrozmaitsze prezenty. I choć zwykle polecamy Wam gry wideo, tak dziś powiemy, jakie planszówki można kupić swoim bliskim.