Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 6 grudnia 2021, 14:50

autor: mokosh

15 najdziwniejszych kontrolerów do gier w historii

Nie samą klawiaturą i myszką człowiek żyje. Graczom bliskie są również kontrolery, które jak się okazuje nie zawsze wyglądały tak standardowo, jak te od Xboksa czy PlayStation. I to właśnie o takich przypadkach chcielibyśmy Wam powiedzieć.

Branża gier lubi schematy - w końcu mamy zdefiniowane poszczególne gatunki gier, serie, uniwersa itd. Jednak czasami w umyśle któregoś z producentów pojawia się myśl - zróbmy coś niecodziennego. I bynajmniej nie chodzi mi tu o dobrze wykonany remaster czy kompletną produkcję, ale o… projekt kontrolera. To właśnie pady zdają się najbardziej wyróżniać w kwestii zarówno designu i przeznaczenia, co sami na pewno zdążycie zauważyć zapoznając się z tą listą. Muszę także zaznaczyć, że nie jest to lista, w której kontrolery posegregowane są w kolejności od najnormalniejszego do najdziwniejszego, to taki raczej luźny układ. W końcu każdy może zadecydować czy bardziej dziwi kontroler w kształcie rękawicy, piły łańcuchowej, czy potwora, który wygląda jak najgorszy koszmar ogrodnika.

Sega Fishing Rod - Dreamcast

Kto idzie ze mną zapolować na suma? - 15 najdziwniejszych kontrolerów do gier w historii - dokument - 2021-12-06
Kto idzie ze mną zapolować na suma?

Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że pojawią się w tym rankingu perełki z japońskiego rynku gier. W końcu jest to dość specyficzne miejsce, z którego wychodzą różne, dziwaczne produkcje. Wracając jednak do samego kontrolera, jak mówi nazwa, jest to po prostu pad, który miał spełniać funkcję wędki.

Wykorzystywany był on w grze Sega Bass Fishing przeznaczonej na konsole Dreamcast, które to produkowano w 1998 roku w Japonii. Mimo tego, że docelowo wędka skierowana była tylko do fanów gier wędkarskich, to nic nie stało na przeszkodzie, aby używać jej także podczas gry w inne tytuły. Kontroler sprawdzał się świetnie w bijatykach czy grach sportowych pokroju tenisa. W końcu co to za różnica, czy odbijam piłeczkę wędką, czy rakietą tenisową?

TWOIM ZDANIEM

Który kontroler jest najlepszy?

61,2%
Xbox Controler
34,7%
DualShock
4,1%
Inny
Zobacz inne ankiety
Historia laptopów - jak wyglądały i działały pierwsze przenośne komputery
Historia laptopów - jak wyglądały i działały pierwsze przenośne komputery

Aż nie chce się wierzyć, że pierwszy przenośny komputer powstał prawie pół wieku temu. Jeszcze wcześniej pojawił się projekt tego typu urządzenia. Jak wyglądali i co oferowali przodkowie współczesnych laptopów?