Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 25 listopada 2021, 09:30

autor: Ewelina Krzykała

10 najgorszych kontynuacji słynnych filmów

Kontynuacje hitów nie zawsze okazują się strzałem w dziesiątkę. Zdarza się, że są one raczej strzałem… w kolano, stając się czarną plamą w karierze obsadzonych gwiazd i w portfolio wytwórni. To będzie krótki przewodnik po naprawdę kiepskich sequelach.

Za szybcy, za wściekli (2 Fast 2 Furious)

  1. Gatunek: akcja
  2. Reżyser: John Singleton
  3. Lepsze części: Szybcy i wściekli
  4. MetaCritic: 38
  5. Rotten Tomatoes: 36%
  6. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes, Player.pl, Rakuten, Canal+
  7. Gdzie obejrzeć: Chili, Player.pl, Canal+, Netflix, Cineman, CDA Premium, VOD.pl, PlayNOW, Polsat Box GO

Szybcy i wściekli to przykład smacznego kotleta, który został odgrzany tak wiele razy, że nie przypomina już siebie ani pod względem smaku, ani konsystencji. I choć część druga ma w sobie kilka lepszych kąsków, niefortunnie stała się wstępem do kolejnych, coraz bardziej pokręconych i przekombinowanych sequeli.

Za szybcy, za wściekli to ten element układanki, w którym możemy jeszcze popatrzeć na piękne samochody i kaskaderskie wyczyny, ale w większości bez fajerwerków podkręcanych przez bezduszny program komputerowy. Paul Walker, znany z zamiłowania do szybkich i drogich aut, sam nagrywał swoje sceny jazdy. To, co łączy tę część z pierwszą, to z pewnością lśniące karoserie samochodów marzeń, ponętne dziewczyny (które w dodatku potrafią jeździć jak zawodowi rajdowcy) i oczywiście przystojniacy lubiący szaleńcze maratony nie byle jakimi furami. Na tym kończą się podobieństwa. Cała reszta to już zupełnie inna historia, w której zabrakło wyjątkowej atmosfery znanej z pierwowzoru.

W drugiej odsłonie Szybkich i wściekłych nie chodzi już o wyścigi, a z chemii między bohaterami zostają ledwo opary unoszące się znad misternie zorganizowanego planu przeciwko mafijnym zbirom. Dużo się dzieje, ale brakuje tej iskierki z poprzedniej części, która przyciągnęła do kin nie tylko amatorów zwariowanej ulicznej jazdy, lecz także fanów kina akcji w ogóle. Przynajmniej obsada i porządna ścieżka dźwiękowa pozostały na swoich miejscach.