Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 listopada 2021, 18:17

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Mistrzowie drugiego planu w grach - najciekawsi NPC dekady

Po głównych bohaterach z gier przyszedł czas na wspominki postaci drugoplanowych. Niby pobocznych, drugorzędnych, ale nierzadko bardzo istotnych dla fabuły, bez których opowiadane historie nie byłyby takie same.

Johnny Silverhand – Cyberpunk 2077

Obudź się samuraju. Mamy miasto do spalenia.

Pisząc o Cyberpunku 2077, trudno nie wspomnieć o towarzyszu, który „zapiera dech”, bo na pewno sporo charyzmy Johnny’emu Silverhandowi dodaje wcielający się w niego Keanu Reeves. Jego wyjątkowość podkreśla jeszcze fakt, że nie jest to nasz kompan z krwi i kości, tylko coś w rodzaju wirtualnej osobowości działającej w biochipie wszczepionym w mózg V. Czyni to z nich niezwykłą parę, która generalnie jest nierozerwalna. Johnny jest jak duch nawiedzający świadomość V, bo tylko ten może go widzieć i słyszeć.

Silverhand nie pomoże nam w walce, nie wydostanie nas z kłopotów. Pełni funkcję doradcy, ale nie oznacza to tylko małego diabełka lub aniołka siedzącego nam na ramieniu i wykładającego swoje racje. Johnny, były wokalista rockowy i antykorporacyjny bojownik, posiada niezwykle bogatą przeszłość i równie złożoną osobowość. Trudno powiedzieć, czy jest zły, czy dobry. Ma swoje motywacje, a najlepsze okazuje się to, że każdy gracz może sam wyrobić sobie zdanie o tym, jaki tak naprawdę jest Johnny Silverhand.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

God of War

God of War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut

Mass Effect 3

Mass Effect 3

BioShock Infinite

BioShock Infinite

Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę
Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę

Najważniejsze nie znaczy najlepsze. Są gry, które niekoniecznie zapamiętaliśmy my, ale zapamiętała je cała branża gier, a nawet wręcz zmieniła się pod ich wpływem. Oto najważniejsze tytuły minionej dekady.

Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier
Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier

W dobrych grach w większości przypadków wcielamy się w wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów. Prezentujemy więc doborowe towarzystwo jednych z najlepiej wykreowanych głównych postaci z gier ostatniej dekady.