Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Zapomniani mistrzowie Sith, przy których Vader to płotka

Ciemna Strona Mocy w kulturze popularnej utożsamiana jest najczęściej z Darthem Vaderem bądź Palpatine’em. W filmach uchodzili oni za zdecydowanie najpotężniejszych. W uniwersum nie brak jednak innych równie silnych anty-bohaterów i złoli.

Najskuteczniejsza zabójczyni Jedi, która nie była Sithem – Aurra Sing

  1. Rasa: Palliduvanka
  2. Lata życia: ok. 55 BBY – 40 ABY
  3. Obecny status: postać kanoniczna, uśmiercona jednak znacznie wcześniej (wiadomo, że nie żyła już w 10 BBY)

Aurra Sing nie była wprawdzie nigdy mistrzem Sith, jednak często polowała na Jedi właśnie z polecenia użytkowników Ciemnej Strony. Wielokrotnie przywłaszczała też sobie elementy ich wyposażenia jako łup wojenny. A z niektórych z nich nawet korzystała. Choć najczęściej zabijała blasterami, zdarzało się jej walczyć również mieczami świetlnymi pokonanych wrogów.

We wczesnej młodości była padawanką Jedi, jednak szybko zrezygnowała z potencjalnej kariery w Zakonie na rzecz pracy w charakterze łowczyni nagród. Mogło mieć na to wpływ trudne dzieciństwo Aurry – dziewczyna nigdy nie poznała ojca, a jej matka nie zarabiała nawet tyle, by ją utrzymać. Dzięki swojej bezwzględności i wrodzonym umiejętnościom Sing stała się jedną z najskuteczniejszych w swoich fachu. Współpracowała z Cad Banem, wspólnie z nim realizując plan Dartha Maula (tak, tego Maula z prequeli).

Walkę i poruszanie się w czasie zadawania ciosów ułatwiały jej długie, niesamowicie zręczne ręce. Sprawiało to, że ulec jej mogli nawet świetnie wyszkoleni w posługiwaniu się Mocą adepci Jedi. Jeśli wziąć by pod uwagę jedynie to, co wyprawiała w starym kanonie, faktycznie mogłaby przy sprzyjającym okolicznościach mierzyć się z najpotężniejszymi Sithami. W nowym uczyniono z niej jedynie kolejnego z łowców nagród, nie pozwalając dożyć nawet do bitwy o Yavin. Szkoda.

TWOIM ZDANIEM

Która trylogia Gwiezdnych wojen jest najlepsza?

"Stara trylogia" - Epizody IV-VI
63,3%
"Nowa trylogia" - Epizody I-III
32,9%
"Trylogia Disneya" - Epizody VII-IX
3,8%
Zobacz inne ankiety