Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

4. Freeza (Frezer)

  1. Rasa: Obcy/Demon Mrozu
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 4 600 000

Freeza to jeden z największych badassów nie tylko Dragon Balla, ale i całej popkultury. Doskonale dubbingowany przez Ryusei Nakao złoczyńca nie jest typowym złolem niszczącym wszystko na swojej drodze, bo tak. Freezę interesuje władza absolutna. Imperator zdaje sobie przy tym sprawę, że zabijanie kogo popadnie nie zawsze może się opłacić. Dlatego niektórym ze swoich wrogów okazuje łaskę, wcielając ich później w szeregi swojej armii.

Choć panicznie boi się Beerusa, nie zawahał się zakłócić równowagi we wszechświecie poprzez zniszczenie planety Vegeta, kiedy ten był pogrążony w kilkudziesięcioletnim śnie. Na Namek stoczył bodaj najbardziej fascynującą w całym Dragon Ballu walkę z Goku, któremu udało się wówczas osiągnąć pierwszy raz poziom Super Saiyanina. A wszystko „dzięki” Kuririnowi, którego śmierć z rąk Imperatora tak bardzo rozzłościła głównego bohatera.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety