futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Technologie 15 października 2021, 11:55

Trendy w emotkach i nowości w Unicode 14.0. Tajna rada emotek? Kto decyduje o nowych minkach?

Kto używa emotek? Wszyscy. A kto ustala, z jakich korzystamy? Sytuacja jest ciekawa, z jednej strony mamy potężną instytucję, która wszystko unifikuje. Z drugiej niezależnych rebeliantów i ich niezależne systemy.

Trendy w emotkach i nowości w Unicode 14.0

Unicode stale pracuje nad różnorodnością emotek, jednak nieco inaczej postrzeganą, niż część użytkowników mogłaby tego chcieć. Nie chodzi tu o stałe poszerzanie katalogu o kolejne potrawy, pojazdy czy przedmioty codziennego użytku, ale przede wszystkim o dopracowywanie rysunków przedstawiających ludzi.

Ludzie na emotikonach przedstawiani byli w charakterystycznym żółtym kolorze, jednak w 2015 roku pojawiły się zróżnicowane warianty stawiające na realizm. Możemy dobrać odcień skóry w taki sposób, by emotka była lepiej do nas dopasowana, pojawiły się też warianty przedstawiające mężczyznę, kobietę oraz nieokreśloną osobę.

Każda aktualizacja katalogu przynosi nowości, które w założeniu twórców mają odpowiadać na zmieniające się potrzeby użytkowników na całym świecie. Unicode 14.0 przyniósł miesiąc temu 37 nowych emotek, choć większość raczej przejdzie niezauważona. Najgłośniej było o „facecie w ciąży”, wzbudzał tak wielkie kontrowersje, że Emojipedia poświęciła mu osobny artykuł.

Zostało jeszcze 58% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej