Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 października 2021, 17:47

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

6 rzeczy, których Diablo 4 musi nauczyć się od Diablo 2

Diablo 2 może nie jest doskonałe, ale jednak to klasyczna gra, która wiele rzeczy robiła naprawdę świetnie. Pewnie nie tylko ja bym się ucieszył, gdyby Diablo 4 pożyczyło konkretne rozwiązania z kultowej „dwójeczki”.

Bonus: rzeczy, które Diablo 2 Resurrected powinno poprawić

W pewnych kwestiach stawiam Diablo 2 i Diablo 2 Resurrected za wzór, ale trzeba być sprawiedliwym. Niektóre mechaniki i pomysły mocno się już zestarzały. Żeby nie być gołosłownym, oto lista rzeczy, które moim zdaniem Blizzard (a właściwie Vicarious Visions) powinien poprawić w dodatku:

Nowe losowe zadania

Nie wierzę w to, że studio Vicarious Visions poważy się na nowy akt. Teoretycznie Blizzard North rozważał jakiś drugi dodatek, a potem „MMO-wate” Diablo 3, ale obecnie tę niszę z fabułą osadzoną w okresie pomiędzy Diablo 2 a Diablo 3 ma wypełnić mobilne Diablo Immortal. Problem w tym, że zawartość Diablo 2 Resurrected w końcu nam się znudzi i może by – zamiast dopowiadać kolejne rozdziały historii i eskalować stawkę – zwyczajnie pododawać losowe zadania w już istniejących aktach? Takie, które raz się pojawiają, a raz nie? Wymagałoby to oczywiście odpowiedniego balansu w obliczu częściowo losowo generowanych lokacji, ale na pewno tchnęłoby w grę nowe życie.

Uzupełnienie aktu IV

Uzupełnienie czwartego aktu też by jej nie zaszkodziło. Póki co znajdują się w nim tylko trzy zadania, dwójka kupców nie ma nam nic do powiedzenia. A to przecież ciekawe. Kim są ludzie, którzy robią za rzemieślników w anielskiej Fortecy Pandemonium? Co ich nęka i jak moglibyśmy rozwiązać ich problemy (poza tym, że przemocą oczywiście) – nie chcielibyście się dowiedzieć? Bo ja tak.

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Hubert Sosnowski

TWOIM ZDANIEM

Co będzie lepszą grą? Diablo 4 czy Path of Exile 2

51,4%
Diablo 4
48,6%
Path of Exile 2
Zobacz inne ankiety
Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected

Diablo II

Diablo II

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo IV

Diablo IV

Sorry, ale Diablo 3 jest lepszą grą od Diablo 2
Sorry, ale Diablo 3 jest lepszą grą od Diablo 2

Wczoraj skończyłem Diablo 2. Zabiłem Diablo, pokonałem Baala - fajnie było wrócić na stare śmieci. Dalej uwielbiam tę grę, ale zarazem już nie chce mi się w nią grać. Wybaczcie, ale moim zdaniem Diablo 3 jest lepsze od „dwójki’.

Diablo 2 okiem hardkorowego gracza - porady i ciekawostki
Diablo 2 okiem hardkorowego gracza - porady i ciekawostki

Czekacie na premierę Diablo 2: Resurrected? Nieważne, czy będzie to Wasza pierwsza styczność z tą serią, czy też od lat jesteście jej wiernymi fanami – zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas poradami i ciekawostkami.