Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 października 2021, 17:47

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

6 rzeczy, których Diablo 4 musi nauczyć się od Diablo 2

Diablo 2 może nie jest doskonałe, ale jednak to klasyczna gra, która wiele rzeczy robiła naprawdę świetnie. Pewnie nie tylko ja bym się ucieszył, gdyby Diablo 4 pożyczyło konkretne rozwiązania z kultowej „dwójeczki”.

Prostota i surowość artstyle’u

Że Diablo 4 będzie mroczne, to już wiemy. Że Diablo 3 nie było mroczne, o tym się boleśnie przekonaliśmy. Wniosek? Diablo 4 idzie w zdecydowanie dobrym kierunku. Ale wciąż nie jestem pewien, czy do końca.

Widzicie, magia i urok Diablo 2 to coś więcej niż ciemne kolorki, sporo krwi i niegrzeczne widoki. Tam czai się pierwiastek, o którym zapominali nawet twórcy tak znakomitych modów do D2 jak Median XL, który w pewnym momencie zaszalał z przepychem. Widzicie, siłą Diablo 2 na równi z doborem motywów graficznych i ozdóbek był... umiar. Oszczędność. Wręcz surowość tego, co widzieliśmy. Pewnie, po części wynikało to z ograniczeń sprzętu oraz silnika, na którym gra powstawała, ale Diablo 2 Resurrected pokazało, że to także metoda twórcza.

Zostało jeszcze 50% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Co będzie lepszą grą? Diablo 4 czy Path of Exile 2

51,4%
Diablo 4
48,6%
Path of Exile 2
Zobacz inne ankiety
Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected

Diablo II

Diablo II

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo IV

Diablo IV

Sorry, ale Diablo 3 jest lepszą grą od Diablo 2
Sorry, ale Diablo 3 jest lepszą grą od Diablo 2

Wczoraj skończyłem Diablo 2. Zabiłem Diablo, pokonałem Baala - fajnie było wrócić na stare śmieci. Dalej uwielbiam tę grę, ale zarazem już nie chce mi się w nią grać. Wybaczcie, ale moim zdaniem Diablo 3 jest lepsze od „dwójki’.

Diablo 2 okiem hardkorowego gracza - porady i ciekawostki
Diablo 2 okiem hardkorowego gracza - porady i ciekawostki

Czekacie na premierę Diablo 2: Resurrected? Nieważne, czy będzie to Wasza pierwsza styczność z tą serią, czy też od lat jesteście jej wiernymi fanami – zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas poradami i ciekawostkami.