Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 października 2021, 11:35

autor: ArcziN

Steam Deck coraz bliżej. Co powinniśmy wiedzieć o konsoli Valve?

Gigant związany z gamingiem, już niebawem zaatakuje rynek konsol. Jak wygląda specyfikacja konsoli? Jaka jest jej cena? Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o konsoli Steam Deck, zanim zdecydujemy się na jej zakup?

Jak wygląda nowa konsola?

Steam Deck z pozoru wygląda na dość prostą konstrukcję o wymiarach 298 x 117 x 49 mm i wadze 669 gram. Konsola została wyposażona w kwadratowe panele dotykowe o boku 32,5 mm z drganiami haptycznymi (umiejscowione po obu stronach ekranu), drążki analogowe z pojemnościowymi sensorami, d-pada oraz standardowe przyciski A B X Y.

Dodatkowo w górnej części znajdziemy triggery L2 i R2 i bumpery L1 i R1. Z tyłu umiejscowiono z kolei programowalne przyciski pomocnicze - po dwa na każdą rękę. Ot całkiem standardowe sterowanie. Nie można też zapomnieć o takich rzeczach, jak złącze jack 3,5mm, port USB-C 3.0 z funkcją Power Delivery o mocy 45W, slot na kartę microSD oraz profilowane boki, dostosowane do wygodnego trzymania.

Konsola została zaopatrzona w sterowany dotykowo ekran LCD z optycznie zespolonym panelem IPS o przekątnej 7 cali. Dysponuje on rozdzielczością 1280 x 800 pikseli (format obrazu 16:10), jasnością na poziomie 400 nitów, odświeżaniem 60 Hz oraz czujnikiem światła. Najdroższa z trzech wersji urządzenia posiada dodatkowo antyrefleksyjne szkło trawione kwasem, zachowujące się nieco lepiej przy dużym nasłonecznieniu.

TWOIM ZDANIEM

Chciałbyś mieć Steam Decka?

Tak
75,3%
Nie
13,9%
Tak, ale nie za tę cenę
10,8%
Zobacz inne ankiety