Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 października 2005, 12:08

autor: Patrycja "Soleil Noir" Rodzińska

Go Play 2 - co knuje Atari?

W dniach 26-27 października, w Lyonie, gdzie mieści się główna siedziba Atari, odbyła się prezentacja szeregu gier, które znajdują się w planie wydawniczym tego cenionego wydawcy.

Lyon. Urokliwe miasto na południu Francji. Ściślej, druga co do wielkości metropolia po Paryżu. Miasto ogromne, ale nie pozbawione klimatu. Miasto kultury, sztuki, businessu, wina Cote du Rhone oraz Antoine’a St. Exupery’ego – autora Małego Księcia. Zatem, co ma piernik do wiatraka, a wstęp, niczym z broszurki turystycznej, do serwisu poświęconego grom? Wierzcie mi, sporo.

Monsieur St. Exupery i Mały Książę.

To właśnie tu, w Lyonie, na Placu Verrazzana znajduje się siedziba główna firmy Atari. I to właśnie tu, w Lyonie, po raz drugi ma miejsce Atari Go Play – event, podczas którego można podpatrzeć, jakie tytuły powstają w stajni Atari.

Pro forma, jeszcze jeden malutki szczegół, aby nikt nie miał wątpliwości: Atari jest firmą francuską. Po upadku amerykańskiego Atari Corp. w 1996 roku, francuski Infogrames wykupił w 2001 roku kultowego producenta, zaś w 2003 roku otrzymał prawo do używania jego nazwy. Z tego prawa skorzystał, reaktywując tym samym markę Atari na rynku.

Pod banderą Atari.

Na tegoroczny Go Play przyjechało blisko 86 przedstawicieli mediów z co bardziej liczących się redakcji w Europie. :-) Na pokładzie Atari znaleźli się dziennikarze z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec (te dwa kraje miały bodaj najliczniejszą reprezentację), Czech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburgu oraz Polski (Mateusz Ożyński z Komputer Świat Gry oraz ja).

Test Drive Unlimited

Test Drive Unlimited

Neverwinter Nights 2

Neverwinter Nights 2

Driver: Parallel Lines

Driver: Parallel Lines

TimeShift

TimeShift

Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Desperados 2: Cooper's Revenge

Desperados 2: Cooper's Revenge

Crashday

Crashday

Tycoon City: New York

Tycoon City: New York