Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 września 2021, 16:43

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier

Rozpoczyna się najciekawszy czas dla graczy. Chodzi oczywiście o jesień, która jak zwykle dostarczy bogaty pakiet nowych gier do ogrania! A skoro pogoda za oknem nieciekawa, to tylko dodatkowy powód, aby sięgnąć po którąś z październikowych premier.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Data premiery: 26 października 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX, Switch
  3. Przybliżona cena: ok. 239 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX, Switch)

Warto zainteresować się Marvel’s Guardians of the Galaxy?

Na wstępie muszę ewentualnie rozczarować fanów filmowych Strażników Galaktyki – w Marvel’s Guardians of the Galaxy nie ujrzymy tych bohaterów. Znaczy, ujrzymy, ale nie tych samych, bowiem twarzy Star Lordowi, Gamorze czy Draxowi nie użyczyli znani nam aktorzy. Sama gra jednak czerpać ma zarówno z komiksowego, jak i filmowego dorobku. Herosi tym razem będą musieli zaradzić międzyplanetarnemu kryzysowi.

Co takiego zaoferuje Marvel’s Guardians of the Galaxy?

Niestety, rozgrywka pozwala na pokierowanie losami jedynie Star Lorda i to z jego perspektywy będziemy uczestniczyć w walkach czy rozmowach. Drużynę wykorzystamy do wykonywania wspólnych ataków lub zmotywujemy (zapewnimy bonusy), aby jej członkowie byli skuteczniejsi. Podczas przygód tej wesołej ferajny przyjdzie nam podejmować sporo decyzji, wpływających na przebieg zabawy, a także na relacje w ekipie.

  1. Więcej o grze Marvel’s Guardians of the Galaxy

Nasze oczekiwania

Pogoń gier wideo za kinematografią trwa od dziesięcioleci – i odnoszę wrażenie, że przerżniemy ten wyścig, gdy patrzę na Strażników Galaktyki Square Enix. Gdybym nie widział filmów Jamesa Gunna, powiedziałbym, że Eidos Montreal robi dobrą robotę. Ale niestety widziałem – i sądząc po trailerach, gra nie umywa się do nich pod względem reżyserii, scenopisarstwa, dialogów i humoru. Brakuje jej lekkości, subtelności, polotu... Ale wciąż wygląda porządnie jak na grę (Boże, nie cierpię tak mówić); z chęcią więc wypróbowałbym betę czy demo.

Aha, jeszcze mała uwaga na marginesie: chcecie, żeby powróciło Deus Ex? To nie interesujcie się marvelowskimi grami Square Enix. Bo po diabła firma miałaby przywracać do życia wątpliwego (finansowo) Adama Jensena, gdy może serwować graczom takich pewniaków jak Iron Man, Thor, Hulk, Star-Lord czy choćby i parszywy Ant-Man? Tak, tak, kino wmaszerowuje w buciorach do naszego meczetu i zaczyna nam wykańczać rdzennie growych bohaterów. Dzięki, Marvel.

Draug

Avengers Square Enix było jedną wielką katastrofą, która nie potrafiła się zdecydować, czy chce być sieciówką, czy przygodą dla samotników – w efekcie wypadła przeciętnie w jednym i fatalnie w drugim aspekcie. Miło widzieć, że przy Guardians of the Galaxy chyba wyciągnięto wnioski z popełnionych błędów – cała para władowana w kampanię single player może zaowocować całkiem udanym tytułem na bazie świetnej licencji. Póki co samo to, że w prace zaangażowani są ludzie odpowiedzialni za najlepszą komiksową inkarnację Strażników, a podczas zabawy spotkamy Cosmo, to dla mnie wystarczające powody, by być dobrej myśli.

Czarny Wilk

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę października 2021 czekasz najbardziej?

Far Cry 6
27,7%
Age of Empires 4
27%
War Mongrels
12,3%
Marvel’s Guardians of the Galaxy
8,5%
Disciples: Liberation
5%
Back 4 Blood
3,5%
Darkest Dungeon 2 (wczesny dostęp)
3,5%
Metroid Dread
2,8%
Alan Wake Remastered
2,2%
Succubus
2,2%
Crysis Remastered Trilogy
2,2%
FIFA 22
1,9%
Riders Republic
1,3%
Zobacz inne ankiety
FIFA 22

FIFA 22

Far Cry 6

Far Cry 6

Marvel's Guardians of the Galaxy

Marvel's Guardians of the Galaxy

Alan Wake Remastered

Alan Wake Remastered

Disciples: Liberation

Disciples: Liberation

War Mongrels

War Mongrels

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Crysis Remastered Trilogy

Crysis Remastered Trilogy

Premiery gier - grudzień 2021 bez fajerwerków
Premiery gier - grudzień 2021 bez fajerwerków

Koniec roku 2021 blisko i wydawać by się mogło, że to idealny czas, aby zaskoczyć graczy jakąś wielką premierą. Okazuje się jednak, że pod tym względem grudzień jest rozczarowujący. Nie brakuje w tym miesiącu gier, ale nie liczcie na nic wielkiego.

Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021
Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021

Czasem już przed debiutem danej produkcji wiemy, że jakaś gra okaże się hitem lub gigantyczną wpadką. Zdarzają się również takie tytuły, które po prostu zaskakują. W tym zestawieniu znajdziecie produkcje, które trafiły do sprzedaży w październiku i narobi

Premiery gier - listopad 2021 to przede wszystkim dobrze znane serie
Premiery gier - listopad 2021 to przede wszystkim dobrze znane serie

W listopadzie nie zabraknie nowych gier, ale miesiąc ten zdominowany jest przede wszystkim przez kontynuacje leciwych już serii. Przygotujcie się zatem na dobrze znane produkcje, dzięki którym teoretycznie nie kupicie kota w worku!