Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 14 września 2021, 09:30

autor: Jan Tracz

Najdziwniejsze rzeczy, które aktorzy zrobili na planie słynnych filmów

Czasem szaleństwa na ekranie to nic w porównaniu z tym, co działo się na planie filmu czy serialu. Dlatego dziś prezentujemy najbardziej szalone rzeczy, które aktorzy robili, by przygotować się do roli.

Pokłosie wojny (1950) – Marlon Brando szarżuje!

  1. Gdzie obejrzeć: TV, DVD

Wspomnianą metodę Stanisławskiego stosował też sam Marlon Brando, a najbardziej uwypuklony przykład jej wykorzystania znajdziemy w klasycznym już filmie Na nabrzeżach (1954). Zanim jednak aktor zagrał u Elii Kazana, cztery lata wcześniej widzowie mogli go zobaczyć w mniej znanym tytule Pokłosie wojny. A tam Brando przeszedł samego siebie. Jego przygotowania do roli nie mieszczą się w głowie zwykłego człowieka. Serio mówię, przeczytajcie sami poniższy akapit!

Film opowiada o weteranach wojennych. Ponieważ Brando chciał jak najbardziej „wejść w skórę” żołnierza, któremu udało się przeżyć, spędził tydzień w szpitalu dla weteranów! Jak to zrobił? Przyjął tożsamość prawdziwej osoby i udawał sparaliżowanego. Żeby nie wzburzyć zbyt wielu ludzi, nowym szpitalnym przyjaciołom zdradził swój prawdziwy cel, a następnie zabierał ich na przygody alkoholowe, by spłacić swój mały dług. Kiedy zaczęto kręcić film, Brando postanowił, że w trakcie pracy – zarówno przed zdjęciami, jak i po nich – nie będzie schodził z wózka dla inwalidów. Jak powiedział, tak zrobił.