Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2021, 10:45

autor: Marcin Strzyżewski

Gracz od czasów pierwszego Prince of Persia. Niemal zawalił szkołę przez Settlersy II.

Nie masz czasu grać? Mamy 7 porad, które pomogą rozwiązać problem

Przez ostatnie trzy lata redagowałem teksty, które pojawiały się na GOL-u. Duża część z nich to listy gier, w które warto zagrać. Chciałem w nie grać. Zwykle nie miałem kiedy. O tym jest ten tekst.

Żadnych seriali, a jeśli już musisz, to w trakcie grania

Wszystkie odcinki Gry o tron to jak połowa wymaksowanego Red Deada 2.

W ostatnich latach słyszę od znajomych ludzi dwie rzeczy – że są zajęci i że właśnie obejrzeli kolejny sezon serialu. Nie odcinek, sezon. Dawniej serial kojarzył mi się z czymś krótkim i lekkim. Można było obejrzeć 20–30 minut zamkniętej opowiastki i żyć dalej. Dziś ludzie spędzają z serialami całe weekendy. Ile można oszczędzić czasu, odpuszczając sobie seriale?

Ja nie oglądałem Gry o tron. Jeden odcinek, jaki próbowałem obejrzeć, przespałem. W ten sposób oszczędziłem sobie rozczarowania na koniec, a także dwóch pełnych dób, 22 godzin i 14 minut życia. To wciąż połowa tego czasu, jaki zajęło naszemu naczelnemu wymaksowanie RDR2, ale normalni gracze w tym czasie normalnie ukończą wiele normalnych gier.

Inne przykłady pożerających życie seriali?

  1. The Office – 4 dni 3 godziny 30 minut
  2. Breaking Bad – 2 dni 14 godzin
  3. Wikingowie – 3 dni 7 godzin
  4. The Crown – 1 dzień 4 godziny 58 minut
  5. Czarna lista – 5 dni 12 godzin

BoJack Horseman trwa zaledwie 20 godzin i 50 minut, ale sam odcinek z mową pogrzebową widziałem tak wiele razy, że w Wiedźminie 3 w tym czasie odszukałbym już Jaskra.

A jeśli już musicie oglądać seriale, skorzystajcie z pierwszej rady albo z dwóch monitorów i oglądajcie, grając. Jest wiele gier, które spokojnie zajmą Wasze palce i oczy, kiedy serial będzie cieszył uszy. A że wtedy ani uczciwie nie pogracie, ani uważnie nie obejrzycie, to już można przeboleć.

Marcin Strzyżewski

TWOIM ZDANIEM

Jaką długość gry wolicie?

20-50 godzin
37,3%
50-100 godzin
24,7%
100+ godzin
20%
10-20 godzin
14,8%
5-10 godzin
2,4%
Do 5 godzin
0,7%
Zobacz inne ankiety
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu

Kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset – często porzucamy gry na długo przed napisami końcowymi, ale są takie produkcje, od których po prostu nie da się odkleić. Przygotowaliśmy listę pozycji, w które użytkownicy Steama grają najdłużej.

Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić
Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić

Kiedy grindując kolejne nagrody za codzienne logowania, daily misje i ograniczoną czasowo zawartość czujemy się jak byśmy byli w drugiej pracy, czas odpuścić.