Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 8 lipca 2021, 14:20

autor: rassi

5 rzeczy, którymi Jeff Bezos może zająć się na "emeryturze"

O Jeffie Bezosie, najbogatszym człowieku na świecie i twórcy Amazona słyszał chyba każdy. Ostatnio głównie w kontekście jego rezygnacji z szefowania firmie. Multimiliarder będzie miał teraz więcej czasu na inne przedsięwzięcia. Czym się zajmie?

Obecnie Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, ma 57 lat. Można więc zakładać, że jest przed nim jeszcze kilkadziesiąt lat życia, o ile ludzkość nie znajdzie cudownej tabletki na zatrzymanie starzenia. Tak czy inaczej, były szef handlowego giganta ma przed sobą jeszcze wiele perspektyw. Z góry wykluczyć można, że bogacz zaszyje się na jakiejś maleńkiej wysepce i będzie popijał drinki z parasolką. Jego wypowiedzi wskazują, że to nie ten typ człowieka. Ktoś, kto mówi: „Zawsze trzeba patrzeć w przyszłość” ma już zapewne plany na emeryturę. A na podstawie słów: „Moim zdaniem zawsze jest dobry czas, żeby coś wynaleźć”, można wysnuć wniosek, że może on poświęcić swój wolny czas na coś nowego.

Polska strona Amazona jest dostępna od niedawna, bo dopiero od 2 marca bieżącego roku. Kupiliście już coś od Jeffa? - 5 rzeczy, którymi Jeff Bezos może zająć się na "emeryturze" - dokument - 2021-07-08
Polska strona Amazona jest dostępna od niedawna, bo dopiero od 2 marca bieżącego roku. Kupiliście już coś od Jeffa?

Analiza tego, na co swoją energię i czas poświęci teraz multimiliarder, została oparta na wypowiedziach i działaniach samego Bezosa. Bez wątpienia jest to jednostka wybitnie aktywna z głową pełną innowacyjnych pomysłów. Część z nich już od wielu lat jest wdrażana i to z powodzeniem. Mamy tu na myśli przede wszystkim kosmiczne podróże. Czym oprócz podboju gwiezdnej przestrzeni zajmie się Jeff po rezygnacji z pozycji CEO w Amazonie?

Pamiętasz, od czego zaczynał Amazon? Sprawdź ceny na czytniki eBooków na Amazonie

Będzie szukał silników rakietowych na dnie oceanu

Najbogatszego człowieka na świecie czeka bardzo aktywna emerytura. Człowiek nie żyje jednak samą pracą. Chociaż ciężko w to uwierzyć dotyczy to także Jeffa Bezosa. Co robi Amerykanin, kiedy właśnie nie myśli o tym, jak zarobić kolejne miliardy zielonych? Gdy już wstanie z łóżka po około 8 godzinach snu i zje śniadanie składające się z możliwie jak najświeższych produktów, spędza czas ze swoją rodziną. Przede wszystkim z dziećmi, bo z żoną się rozwiódł, co skończyło się tym, że z dnia na dzień wskoczyła ona na trzecie miejsce wśród najbogatszych kobiet na globie.

Na zdjęciu prawdopodobnie najważniejsze znalezisko Bezosa – silnik rakiety Apollo 11. - 5 rzeczy, którymi Jeff Bezos może zająć się na "emeryturze" - dokument - 2021-07-08
Na zdjęciu prawdopodobnie najważniejsze znalezisko Bezosa – silnik rakiety Apollo 11.

Bogacze mają to do siebie, że często zajmuje ich nietypowe hobby. Nie inaczej jest z najbogatszym człowiekiem świata. W wolnym czasie zanurza się on (nie osobiście, ma od tego maszyny) w głębiach oceanu w poszukiwaniu części rakiet należących do NASA. Dokładnie chodzi tu o tzw. boostery, które w trakcie lotu odłączają się od statków kosmicznych i spadają do wody. Dla Elona Muska jest to sytuacja nie do pomyślenia. Woli on sprowadzać rakiety z powrotem na Ziemię i wykorzystać je ponownie. W czasach Apollo 11 taka technologia jednak nie istniała. To właśnie m.in. silnik rakiety tego statku odnalazł Jeff. Według jego słów na podwodnych poszukiwaniach potrafi on spędzić nawet trzy tygodnie i często towarzyszy mu rodzina. Być może teraz będzie miał więcej czasu na tego rodzaju poszukiwania?

JEFF BEZOS A AMAZON - TO JESZCZE NIE KONIEC

Ciężko było sobie wyobrazić, że ojciec całkowicie odetnie się od swojego dziecka. Ustąpienie ze stanowiska szefa firmy nie jest równoznaczne z tym, że przedsiębiorca wystąpił z Rady Nadzorczej. Bezos nie tylko pozostał jej członkiem, ale dodatkowo objął funkcję prezesa wykonawczego. Od teraz jego głównym zadaniem w Amazonie jest wdrażanie innowacyjnych technologii. Do bezrobotnego wciąż mu daleko. Szukając innych istniejących połączeń z firmą dość szybko można natrafić na informację o tym, że „emeryt” jest największym akcjonariuszem spółki. Obecnie w jego posiadaniu jest 11% akcji.