Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 1 lipca 2021, 09:30

autor: Karol Laska

9 głośnych filmów, które potrzebują remake’u

Żyjemy w erze wszelakich remake’ów i rebootów. Choć niektórzy podchodzą do nich dość sceptycznie i nie do końca rozumieją sens ich istnienia, to trzeba przyznać, że w przypadku pewnych tytułów potrzeba stworzenia dodatkowych odsłon wydaje się oczywista.

Urodzeni mordercy (Natural Born Killers)

  1. Co to: Bonnie i Clyde na jeszcze większych sterydach
  2. Rok premiery: 1994
  3. Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video, Chili, iTunes Store

Najpierw był William Szekspir, który napisał Romea i Julię – tragiczną historię kochanków, których romans nie jest akceptowany przez otoczenie. Potem ich śladem poszli Bonnie i Clyde, którzy zamiast samobójstwa wybrali masowy mord i życie na skraju moralności. Był to temat tak nośny, że Arthur Penn nakręcił na jego bazie kultowy film. Niecałe 30 lat, bo do 1994 roku, trzeba było czekać na kolejne dzikie „love story”, gdzie zakochana para postanowiła pokazać środkowy palec systemowi i podróżować po USA ze strzelbami w ręku. Mowa o Urodzonych mordercach Olivera Stone’a – bardzo ekspresyjnego filmowego manifestu uderzającego w społeczne normy i medialne praktyki.

Zostało jeszcze 54% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie